Karkówka, która rozpływa się w ustach*

mtomy

Member
Gru 23, 2004
13
0
0
Hallo,
zrobilam w niedziele, byla bardzo dobra moja corka jak nieje pieczeni to zjadla podwojna porcje i tylko palce lizala, miesko byla naprawde bardzo bardzo dobre.
musze jednak powiedziec ze moja pieczen czekala w lodowce 4 dni na zrobienie (bo jakos zawsze nie pasowla czasowo) ale to tez nie byl porblem bo ten caly olej z przyprawami wlalam do nie zaduzego woreczka do tego wsadzilam miesko i dobrze zamknelam wiec nie bylo problemu z obracaniem a miesko moglo dobrze naciagnac przyprawami
od dzis bedzie tylko taka pieczen u nas robiona

pozdrowiena

mtomy
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Dzisiaj gotowa! Wprawdzie dałam inne przyprawy zamiast marynaty staropolskiej- marynatę do mięsa i zamiast przyrawy do dziczyzny- przyprawę do pieczeni wieprzowej. Nie dostałam w sklepie takich jak w przepisie. Piekłam ok 30 min. dłużej, bo musiałam ja bardziej posuszyc, bo baaardzo soczysta była (i jest nadal ale mniej). Mężowi baardzo smakowała .
 

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Ja też zrobiłam i potwierdzam bardzo dobra! Fantastycznie soczysta ( chociaż piekłam bez przykrycia),bardzo dobrze się kroi no i rozpływa się w ustach.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
ochhhhhhhh ale się cieszę, że i Wam przypadła do gustu ta karkóweczka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja robiłam kiedyś z tego przepisu chyba łopatkę i niezbyt mnie zachwyciła, tzn. smakowało mi ale nie powalało mnie na kolana Dzisiaj przymierzam się mino wszystko do karkówki, zobaczymy czy to rodzaj mięsa czy mój gust po prostu jest inny.

Ale muszę powiedzieć, że w czasie kiedy szukałam na kolejnych stronach tego wątku odpowiedzi na pytanie co zrobić z częścią składników podanych na wstępie przepisu Ty dokonałaś zmian i już wszystko jasne się stało , ale aż mnie zamurowało, jak spojrzałam po chwili na przepis a tu już coś innego jest napisane :lol: Idę obgotowywać
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
ja robiłam kiedyś z tego przepisu chyba łopatkę i niezbyt mnie zachwyciła, tzn. smakowało mi ale nie powalało mnie na kolana Dzisiaj przymierzam się mino wszystko do karkówki, zobaczymy czy to rodzaj mięsa czy mój gust po prostu jest inny.

Ale muszę powiedzieć, że w czasie kiedy szukałam na kolejnych stronach tego wątku odpowiedzi na pytanie co zrobić z częścią składników podanych na wstępie przepisu Ty dokonałaś zmian i już wszystko jasne się stało , ale aż mnie zamurowało, jak spojrzałam po chwili na przepis a tu już coś innego jest napisane :lol: Idę obgotowywać
zmieniłam żeby bylo jaśniej i czytelniej :lol: :lol: :lol:
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
zrobiłam rewelacyjna :mrgreen:

agata%20007.jpg
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
czy coś się zmieniło w tym przpeisie?

czy ja dopiero teraz nie rozumiem punktu
CYTATW trakcie pieczenia mięso należy kilkakrotnie podlewać tłuszczem na którym się ono piecze. Jak i po upływie 20 minut pieczenia należy podlać mięso 1/2 szklanki wody (byle nie polewać wodą mięsa - tylko podlać tłuszcz na której się ona piecze)
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,409
1,491
113
Ja to rozumiem, że po 20 minutach, czyli jak odkrywam, wlewam 1/2 szklanki wody, tylko nie na mięso, a do foremki. W trakcie pieczenia kilka razy polewam tym, co jest na dnie foremki. Dwa razy robiłam i była bardzo dobra. Pierwszy raz dokładnie wg przepisu (przyprawy torebkowe), a teraz na święta sama kombinowałam, tylko sposób pieczenia zachowałam taki jak w przepisie.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Ja to rozumiem, że po 20 minutach, czyli jak odkrywam, wlewam 1/2 szklanki wody, tylko nie na mięso, a do foremki. W trakcie pieczenia kilka razy polewam tym, co jest na dnie foremki. Dwa razy robiłam i była bardzo dobra. Pierwszy raz dokładnie wg przepisu (przyprawy torebkowe), a teraz na święta sama kombinowałam, tylko sposób pieczenia zachowałam taki jak w przepisie.
ooo i Hazo dobrze rozumie :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Dziękuję za wyjasnienei, ten rodzaj żenski mnie zmylił :mrgreen:

Hihiii, a jak myślisz, czy ta karkowka pieczona w garnku tym rzymskim, to straci czy zyska...?
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Dziękuję za wyjasnienei, ten rodzaj żenski mnie zmylił :mrgreen:

Hihiii, a jak myślisz, czy ta karkowka pieczona w garnku tym rzymskim, to straci czy zyska...?
śmiało możesz ją w tym piec :lol: :lol: :lol: ja nawet ją na grilu na ruszcie kiedyś piekłam i była świetna :lol:
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ą ja mam pytanie, moja rodzina <w tym i ja> bardzo ostrożnie używamy czosnku i raczej sporadycznie :roll: . Czy te 10 ząbków czosnku nie zszokuje nas smakowo? Może lepiej zmniejszyć ilość :denknach: ?
Te 8 stron zachwytów nad karkówką rozbudziły mój głód :mrgreen: :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Ą ja mam pytanie, moja rodzina <w tym i ja> bardzo ostrożnie używamy czosnku i raczej sporadycznie :roll: . Czy te 10 ząbków czosnku nie zszokuje nas smakowo? Może lepiej zmniejszyć ilość :denknach: ?
Te 8 stron zachwytów nad karkówką rozbudziły mój głód :mrgreen: :lol:
możesz zmniejszyć i owszem :lol:
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Piekłam dzisiaj, zrobiłam dokładnie według przepisu jedynie myśliwskiej przyprawy nie dostałam i utłukłam jałowca, kolendry i jeszcze tam czegoś w moździerzu - jest wspaniała, na chlebek i jako pieczeń. Dziękuję za przepis.