Bardzo dobry, puszysty sernik

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
W ciągu ostatnich kilkunastu dni miałam okazję piec ten sernik trzy razy, niestety tylko ostatni jadłam osobiście
icon_wink.gif
ale sernik zawsze super się udawał i smakował bardzo. Poczyniłam pewne modyfikacje w przepisie, bo nie dodawałam w ogóle mąki ziemniaczanej ale na 1 kg sera dwa spore ziemniaki ugotowane, ostudzone i starte na microplanie najdrobniejszym, dodawałam też więcej mąki pszennej, bo dwie czubate łyżki, jajek dawałam 8 bardzo dużych lub 10 średnich, białka ubijałam z połową cukru żeby były sztywniejsze, a piekłam zawsze w 160*C około 1 godziny 20 do 30 minut (najdłużej porcja z 1,5 kg sera) i do czystego patyczka. Ten sernik bardzo mało się rumienił ale pięknie rósł i w ogóle nie opadał z tym, że nie opadał ten, który stygł przez noc w piekarniku z uchylonymi drzwiczkami (piekłam zawsze wieczorem), opadł tylko ten, który musiałam wyjąć od razu, bo inne ciasta czekały, na szczęście opadł niezncznie co widac na zdjęciu - brzeg jest wyraźnie wyższy, byc może jakbym się zastosowała do rady Beaty żeby okroić brzegi zaraz po upieczeniu, to opadłby równomiernie. Aha, zawsze piekłam go na spodzie ciasteczkowym, 150 g herbatników Bonitki z Biedronki wymieszane z 50 g masła, spód podpiekałam 10 minut w 200*C.
Smak poezja, leciutki, piankowy ale treściwy, soczysty no pyszny, ideał sernika świątecznego jak dla mnie
icon_smile.gif
Na pewno będę jeszcze nieraz go piec, bo wszyscy się wręcz zachwycali
fiesgrins.gif
Aha, zawsze wychodził bardzo wysoki i to super wygląda
daumen.gif


Dsx9IMoG1Fgma6M5hX.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Mój już prawie zjedzony i rozdany.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja też na Wielkanoc go piekłam i wyjątkowo na spodzie z herbatników-nie byłam jednak zadowolona-wolę spód z kruchego ciasta, taki jak podawałam.
No i zapomniałam dać masła do środka- przypomniałam sobie jak masa była już w tortownicy
icon_wink.gif
.
P.S Z ziemniakami też czasem robię
icon_biggrin.gif

 

mazik

Member
Lut 16, 2005
92
0
0
wspaniały sernik taki jak mama piekla kiedys, teraz juz jej takie wysokie nie wychodzą
icon_sad.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Bardzo nam ten sernik posmakował. Tak bardzo, że piekę go już 4-ty raz
icon_mrgreen.gif

Mam tylko problem z moim piekarnikiem. Patyczek jest suchy dopiero, gdy sernik jest już na granicy przypalenia.
A piecze się bardzo długo - prawie 2 godziny w 200-220*C. Choć tak na prawdę nie stanowi to wielkiego problemu, bo nawet z lekko przypieczonym wierzchem jest przepyszny!
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Suchy, tzn nieoblepiony serem, jak Beata pisze w pierwszym poście. Nie jest wysuszony, wręcz przeciwnie! Z resztą, jak się ten upiecze to pokażę zdjęcie
icon_razz.gif
 

joannaMar

Member
Gru 21, 2011
12
0
0
Świetny jest ten sernik, jeszcze go nieraz zrobię. Po wyjęciu z piekarnika, nie pozwoliłam mu ostygnąc-podjadałam gorący, mmmm pycha
DSc_3534_1.jpg

DSC_3404_1.JPG