Bardzo dobry, puszysty sernik

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
ja tam juz sie przyzwyczailam ze mi sernik opada i mnie to wcale nie stresuje. A on wlasnie bardzo ladnie mi opadl tak rowniutko po calosci. I nie mialam gorki po bokach i dolinki w srodku. Jaakby nie opadl to by glupio wygladal
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
No właśnie! Ja też dodałam jedno białko więcej, co mi ze spodu zostało. Może dlatego.

Spód zmiękł, ale i tak był pyszny.
icon_smile.gif
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
Upiekłam dla mojej mamy
icon_smile.gif
jeszcze po brzegach wykleiłam ciastem kruchym graz
icon_smile.gif
Był przepyszny
icon_smile.gif
Wszystkim smakował

A po czym poznać , że ser opadł?? Minimum ile go opaść musi ;) ? Bo w sumie nie wiem czy opadł czy nie, ale pyszny był
icon_smile.gif


Justyna
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
po czym poznac????????????? PO tym ze jak wczesniej sernika bylo w czasie pieczenia z 5 cm nad foremke to potem jest cm ponizej
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Beatko a dlugo podpiekalas spod ??
ja robilam pare miesicecy temu wyszedl bardzo smaczny ser taki delikatny i puszysty
ale lekko mi sie spod podpalil i boki chyba za duza temp. mialam ustawiona
180 st, jak myslisz ??
a moze wogole nie podpiekac
bede robic ponownie :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
podpiekałam niezbyt długo, był jeszcze bardzo blady jak wyjęłam z pieca. Potem jak już siedział cały sernik w piecu, to pod koniec pieczenia pod spód podłożyłam dodatkową blaszkę, bo bałam się, że może się przypalić. Sernik dziś piekł się jakiąś godzinę i 15 minut ( długo bardzo nie chciał mi się wierzch zrumienić) ale ta blaszka na dnie piekarnika uchroniła przed przypaleniem.
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Musze przyznac ze sernik jest pyszniutki... mniam mniam a na dodatek rano zamiescialam posta nie tutaj tylko w szarlotce :oops: Ale gapa jestem...
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Wczoraj zrobiłam.
Był pyszny.Nie piekłam na kruchym spodzie(z lenistwa),tylko dno blaszki wyłożyłam herbatnikami.
lecker.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobiłam wczoraj.
Faktycznie, bardzo puszysty, smakowity i delikatny.
mniam.gif

Dokładnie taki, jak trzeba.
lecker.gif
daumen.gif

I nie opadł!
icon_eek.gif
gitarre.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
A ja upiekę dzisiaj. Syn zawiezie dla przyszłej synowej, która uwielbia serniki. I dla jej koleżanek z pracy, które też uwielbiają
icon_smile.gif
. Mam tylko nadzieję, że wyjdzie pyszny, bo robię z prawdziwego wiejskiego sera. Jest tylko dość mocno odciśnięty, przez co dosyć suchy. Jednak po zmieleniu zbity, ale za to bardzo kremowy.
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Właśnie się upiekł. Zrobiłam z połowy porcji. Tortownica jakieś 22cm. Piekł się 30 minut
icon_eek.gif
Sprawdzałam patyczkiem i niby nic się nie lepi. Mam stresa.
Zawsze serniki wychodziły blade a ten po prostu piękny. Nie mogę się doczekać degustacji
icon_biggrin.gif
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
W smaku super i 1-szy raz mi sernik nie opadł
icon_eek.gif

Zupełnie nie wiem dlaczego..
Nieważne, ale mogę powiedzieć tyle że będę do tego przepisu wracać.
Dziękuję BeatoSz za zamieszczenie tego przepisu.
cvety.gif


Tak wyglądał

sernik2.jpg

sernik1.jpg
 

Załączniki

  • sernik2.jpg
    sernik2.jpg
    217.9 KB · Wyświetleń: 3
  • sernik1.jpg
    sernik1.jpg
    291.8 KB · Wyświetleń: 3

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
Ja też piekłam ten serniczek, ale niestety spalił mi się po 35 minutach
icon_sad.gif
Nie wiem czemu, czy to z moim piekarnikiem jest cos nie tak, hmmm, temperaturę dałam 225-230 stopni i spalił mi się zarówno wierzch i spód. Ale sam smak masy serowej pycha, na pewno go powtórzę, ale teraz będe piekła w niższej temperaturze.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,762
3,015
113
Piekłam na rodzinną uroczystość z poczatkiem tego tygodnia, z półtorej porcji, w dużej blaszce, ale temperaturę na termoobiegu miałam 170. Ładnie sie zrumienil i prawie nie opadł. Na wierzch dałam lukier cytrynowy. Sernik rewelacyjny, byłam głosno chwalona, co z przyjemnością przekazuje Autorce.
icon_smile.gif
 

Scio

Member
Lip 10, 2007
25
0
0
Mam nadzieje, ze znalazlam. Moj przyszly mąż zażyczył sobie ostatnio sernik, tylko taki puszysty. A jak sie pytam o wiecej szczegolow, to słyszę tylko no taki puszysty i blagalny wzrok. Och ma szcescie, ze kocham go i na pewno zrobie.

A znajac przepisy Beaty, to napewno bedzie mniam, a ja uwielbiam serniki
mniam.gif
 

Scio

Member
Lip 10, 2007
25
0
0
dubel
icon_mrgreen.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nalle

Active member
Wrz 20, 2004
3,397
34
48
Beata - sernik przepyszny! Dziękuję za przepis!!!
cvety.gif

To mój pierwszy sernik "tak całkiem" samodzielny i wyszedł super!