dżem z cebuli do pieczeni, pasztetu i do wyjadania paluchem

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
nutka1 @ 16 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=395790Odstrasza mnie duża ilość cukru i octu, którego nie używam. A sam pomysł takiego dżemu bardzo mi się podoba.
ja go nieco modyfikuję
icon_smile.gif
zobaczymy co wyjdzie
icon_razz.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Hichotko, ale daj mniej octu na poczatek, dajmy na to 0,3 litra. Moze byc zwykły, winny, balsamiczny.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
dałam ocet balsamiczny 1 szklankę, sok malinowy, dużo mniej cukru i kurde to jest bosko smaczne
mniam.gif


Małgos mniamniuśne to jest
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif



dzięki za wyśmienity przepis Kochana
bussi.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wiem wiem, nieskromnie potwierdzę. W koncu to mój pierwszy przepis na cinie, byle czego bym się nie odważyła
icon_lol.gif


Ale ilosc octu musz epoprawic - taka jest w oryginalnym przepisie, ktory dostala moja mama od uczennicy, ale nigdy z taka wielka nie robilam
 

zebrra

Member
Paź 29, 2008
21
0
0
Powoli zaczynam myśleć o świętach, wiec i o dodatkach do mięs. Zrobiłam dzisiaj ten dżem cebulowy i muszę powiedzieć, ze jestem pod wielkim wrażeniem
icon_smile.gif


Robiłam na spróbowanie, dałam 1kg cebuli, 20dag cukru, 50ml octu balsamicznego, 50 ml octu winnego, łyżeczkę koncentratu pomidorowego i 2 łyżki soku malinowego. Wyszedł super, naprawdę przepyszny!

Z moich modyfikacji wrzuciłam garść rodzynek, pasują doskonale ;)

Dziękuję za przepis
icon_smile.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
bardzo kuszący przepis.
Zrobię niebawem, muszę zgromadzić składniki. Czy można go przechowywać poza lodówką, w której miejsca nie mam? Spiżarnia ma temperaturę pokojową, czyli u mnie ok. 18 stopni C, mogłabym tam trzymać słoiczki z tym dżemem?
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Ja też chętnie zrobię sobie cebulkę, ale bez octu - z cytryną (nienewidzę octu - chyba, że do ryby)

Czy ktoś może robił już cebulkę bez octu?
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Użyłam kolendry z torebki.
Cebulę pokroiłam w grubsze plastry maszyną, jakoś nie chciało mi się ręcznie. Zresztą i tak się zapłakałam, a co by to było przy ręcznym???
gruebel_2.gif

Powiem tyle, że nienawidzę octu. A tu go nie czuć
icon_smile.gif
Jest to doskonały dodatek do mięsnego obiadu, Mężowi bardzo smakowało, zjadł dzisiaj z pieczenią z karkówki.
Z podanych składników wyszło mi 11 słoiczków o pojemności ok. 200 ml.

DSC03809.JPG


Zachowałam paragon i może przyda się komuś takie wyliczenie:

sok malinowy 500ml 1,29 zł
cebula 3 kg 3,87 zł
ocet 500 ml - 1,20 zł
kolendra - 2,98 zł
koncentrat pomidorowy 0,38 zł
cukier 1kg 2,39zł
woda i energia w ilościach śladowych

razem: 12,11 zł. Oczywiście część składników nam zostanie, ale dla prostszego rachunku koszt wyprodukowania jednego słoiczka o pojemności ok. 200 ml wynosi 1,10zł. Myślę, że warto wzbogacić swoją spiżarnię w ten smaczny dodatek nie tylko z uwagi na wyjątkowy smak, ale także na cenę.
DSC03796.JPG

DSC03810.JPG

 

beata

Member
Gru 22, 2005
440
0
0
Czy jak sie ten dżem gorący włoży do słoików to może długo stać w piwnicy? Czy trzeba go pasteryzować?