Wegańskie ciastka bezglutenowe

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
2,022
499
83
Autorką przepisu jest Richa Hingle. Przepis znalazłam na jej blogu veganricha.com

Składniki na 18 porcji:
1 łyżka zmielonego siemienia lnianego wymieszna z 2,5 łyżkami ciepłej wody
62,5 g masła orzechowego (ja kupuję masło z orzechów ziemnych z dodatkiem migdałów i nerkowców i tego użyłam)
118 ml syropu klonowego (dałam 7 łyżek stołowych, moja łyżka ma pojemność 15 ml)
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego (dałam cukier waniliowy)
112 g mąki migdałowej
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
1/4 łyżeczki soli
81 g płatków owsianych górskich
20 g wiórków kokosowych
45 g mieszanki uprażonych ziaren słonecznika, dyni, sezamu, chia (można też dać posiekane i uprażone nerkowce albo orzechy włoskie - co kto woli/lubi/ma pod ręką)
3 łyżki chipsów czekoladowych plus 1 łyżka do posypania ciastek tuż przed pieczeniem (można też posypać suszonych owocami)

Wykonanie:
Do siemienia lnianego wymieszanego z wodą dodać masło orzechowe, syrop klonowy i ekstrakt waniliowy, dobrze wymieszać. Wymieszać mąkę migdałową z sodą i solą i dodać do masy. Dodać płatki owsiane, ziarna i chipsy czekoladowe. Wszystko dobrze wymieszać i odstawić na pół godziny. Ja formowałam w zwilżonych dłoniach kulki ciastka i spłaszczałam na blaszce. Autorka nabierała masę łyżką do nakładania ciasta. Piec w 170 st. C przez 17-20 min. U mnie wystarczyło 15 min.

Autorka odmierza ilość poszczególnych składników filiżanką, ale zawsze podaje też w nawiasie g i ml i w takiej formie przepis podaję, bo jednak kubek kubkowi nie jest równy.

Smacznego!
Mi ciastka bardzo smakowały i na pewno będę robić je częściej z podwójnej porcji.
 
Ostatnia edycja: