Sałatka brokułowa z fetą

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
ja też zrobiłam bez cebuli, dodałam koperku i czosnku.
co do ogórków- na drugi dzień przeszkadzał mi "kiszony" zapach sałatki, wniosek- albo zjadam dziś, albo daję konserwowe.

ale sałątka świetna- zroię znowu na niedzielę, mam gości!
 

Ewenny

Member
Sty 3, 2010
420
0
16
zrobiłam dzisiaj na kolację
ciekawy smak
na pewno zagości u mnie częściej
zaczynam mieć dość wędlin
nie wiem, czy kiedyś były lepsze czy już nam się przejadły
gruebel_2.gif
 

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
Bardzo często ją robiłam, chociaż ostatnio zapomniałam i chyba trzeba kiedyś przygotować do kolacji, bo mi Ewenny smaka narobiła
zahnlos.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Będę robić na weekend dla gości. Dodam jeszcze zgrilowaną kurzą pierś, żeby było bardziej treściwie.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
To jest pyszne!
lecker.gif

Zrobiłam z 2 brokułów, 4 dużych jajek, paczki fety, 3 dużych kiszonych ogórków i 1 czerwonej cebuli. Sos zrobilam z 3 kopiatych łyżek majonezu wymieszanych z taką samą ilością jogurtu greckiego i łyżeczki musztardy rosyjskiej, dużo pieprzu i odrobina soli.
Nie mieszałam składników, tylko układałam w misce
1/4 brokułów
1 jajko
1/4 fety
1/4 ilości ogórków
1/4 cebulki
to pokropiłam 1/4 sosu
i na to kolejne 3 warstwy
Posypałam prażonymi ziarnami słonecznika.

Żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia, bo sałatka pięknie się prezentuje!
mniam.gif
Zdecydowanie będzie częściej gościć na naszym stole
icon_smile.gif
Dziękuję!
Na jutro zostało mi odrobinę, zjem na śniadanie
icon_smile.gif
 

Ewenny

Member
Sty 3, 2010
420
0
16
często ją robię, zwłaszcza, że sezon brokułowy/ u nas po 1,8zł zagłówkę/
nie mogę jeść majonezu, więc ucieram oliwę, musztardę i jogurt, solę i pieprzę i polewam tym składniki sałatki
taki sos też dobry
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Dziś stanowiła dodatek do pieczonej w piekarniku piersi indyczej (wersja z ogórkiem konserwowym). Baaardzo nam smakowała. Powtórzę z pewnością. Powiem więcej - poślę w "świat" :eek:)
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Też dziś zrobiłam - bardzo smaczna, tylko ciut za słona jak dla mnie, przez to że dałam całe opakowanie 200g fety (brokuł ogromniasty i jaj 5) - myślę że następny raz z połową opakowania będzie już całkowicie doskonały
daumen.gif
sałatka warta powtórzenia
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,847
66
48
Fajny przepis, robiłam kiedyś sałatkę z brokuła, ale przepis był całkiem inny. Zrobię tą w najbliższym czasie
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,847
66
48
Ja za brokułami nie przepadam zbytnio, ale staram się je jeść, bo są super zdrowe podobno. Szpinak uwielbiam, a na brokuły nadal szukam jadalnego sposobu ;)
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Może w zupie jarzynowej?
Ostatnio teść dorzucił kawałeczki brokuła do pieczarkowej. Smaku nie zmieniły,ale były ;)