Pączki - bardzo dobre

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Beatko to w dużej mierze Twoja zasługa bo przepis jest ekstra
bussi.gif
No i nie ukrywam, że bardzo mi się przydała fotorelacja. Bez niej pewnie bym niepotrzebnie mąki dosypywała i wyszłyby mi jakieś gnioty straszliwe. Aż wstyd się przyznać ile tych pączków zeżarłam
icon_redface.gif
Ale słowo, człowiek trzeszczy w szwach, a jeszcze jednego w paszczę pcha
lecker.gif
 

arielka

Member
Kwi 6, 2005
709
0
0
I ja usmażyłam - super!
Beatko, ja Twoje przepisy wykorzystuję bardzo często, bo mamy podobne gusta smakowe
lecker.gif

Wszystkie pączki zjedzone tego samego dnia. Niemożliwe? U mnie jak najbardziej
lecker.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
cieszę się
icon_biggrin.gif

ja też miałam dzisiaj w planach, ale w końcu zrezygnowałam, sama jedna w domu, a zamrażarka zapchana, poczekam może na ferie.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
doczekałam się mrozu na dworze-zamrażarka na balkonie będzie
icon_wink.gif

więc dziś usmażyłam
p_czki_002.jpg

w odgryzie:
p_czki_008.jpg

p_czki_010.jpg
 

Załączniki

  • p_czki_002.jpg
    p_czki_002.jpg
    33.9 KB · Wyświetleń: 9
  • p_czki_008.jpg
    p_czki_008.jpg
    29.4 KB · Wyświetleń: 9
  • p_czki_010.jpg
    p_czki_010.jpg
    31.2 KB · Wyświetleń: 9

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
byłam pewna, że tu wczoraj odpisywałam...
gruebel_2.gif


w każdym bądź razie, piękne Guciu, piękne! ( ale dlaczego krzyczysz?
icon_wink.gif
)

to i ja jeszcze mojego w przekroju wstawię (wczorajszy- ostały się dwa niezamrożone, ale wyjątkowo świeżość do dziś zachowały)
p_czki_019.jpg
 

Załączniki

  • p_czki_019.jpg
    p_czki_019.jpg
    30.1 KB · Wyświetleń: 9

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,135
1,690
113
BeataSz @ 29 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1248405byłam pewna, że tu wczoraj odpisywałam...
gruebel_2.gif


w każdym bądź razie, piękne Guciu, piękne! ( ale dlaczego krzyczysz?
icon_wink.gif
)

to i ja jeszcze mojego w przekroju wstawię (wczorajszy- ostały się dwa niezamrożone, ale wyjątkowo świeżość do dziś zachowały)
Beatko
cvety.gif

Bo nie były w planach, a Twoimi pączkami tak zapachniało, że nie było innego wyjścia jak się za nie zabrać
rofl.gif

Dzisiaj też są smaczne
lecker.gif

P_czki_BeatySz_przekroj_3.jpg
 

Załączniki

  • P_czki_BeatySz_przekroj_3.jpg
    P_czki_BeatySz_przekroj_3.jpg
    278.8 KB · Wyświetleń: 3

agusia1981

Member
Mar 20, 2008
3
0
0
Dziękuję bardzo za przepis. Moje pierwsze pączki w życiu i wyszły bardzo bardzo dobre:) Tylko wyszły mi dość płaskie. Nie wiem dlaczego.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
agusia1981 @ 31 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1249474Dziękuję bardzo za przepis. Moje pierwsze pączki w życiu i wyszły bardzo bardzo dobre:) Tylko wyszły mi dość płaskie. Nie wiem dlaczego.
może przerosły i potem już nie odzyskały kształtu, albo mogło być troszkę za rzadkie ciasto, moje też tym razem bardziej spłaszczone wyszły niż kuliste, ale nie całkiem płaskie
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

beata34

Member
Sty 4, 2009
181
0
0
W Wetbildzie są termometry kuchenne zakres temperatur od -50 do 300 stopni C, myślę, że to fajny zakup, który ułatwi nam usmażenie pączków, ja wczoraj testowałam go już na oleju:)) pączkowy dobrze by było gdyby miał ok 180 stopni, udało mi się utrzymywać tę temperaturę dzisiaj pieczenie własciwe pączków, mniamm
zapomniałam napisać, że cena termometru to 19,99 zł, myślę, że raczej do przyjęcia
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
wg mnie to nie metoda wyrabiania ma wpływ na konsystencję ciasta, tylko ilość mąki i innych skł. Kiedyś robiłam próbę wyrabiając ręcznie ( a właściwie moja mama wyrabiała i to baardzo długo) i jednocześnie w maszynie, korzystałam wówczas z przepisu bajaderkowej mamy-nie zauważyłam żadnej różnicy w gotowym produkcie, więc od tamtej pory zawsze wykorzystuję maszynerię
icon_wink.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
aaa, no tak
icon_biggrin.gif
Ale bajaderkowej mamy też jest dość rzadkie i wyrabiane ręcznie; zresztą moja babcia też rzadkie, takie do nabierania łyżką, robiła ręcznie oczywiście ( mama też ręcznie wyrabia równo godzinę
icon_eek.gif
)
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
ja w termomixie wyrabiałam 3 minuty, ciasto dośc rzadkie, ale ładnie sie wałkuje. ja smazę bez nadzienia, a potem moja córka robi "szczepionki" rózyczkowe ;)

wyszło mi 39 pączków z tej porcji, takich wykrawanych szklanką.
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
BeataSz @ 16 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1256579aaa, no tak
icon_biggrin.gif
Ale bajaderkowej mamy też jest dość rzadkie i wyrabiane ręcznie; zresztą moja babcia też rzadkie, takie do nabierania łyżką, robiła ręcznie oczywiście ( mama też ręcznie wyrabia równo godzinę
icon_eek.gif
)
Łomatkoscórko, to widać tylko ze mnie taki leniwiec, bo ja wyrabiam ze 20 minut. Może następnym razem się pokuszę o rzadsze, tylko jeszcze zatrudnię kogoś do lepienia
rofl.gif
 

eva-ice

Member
Wrz 23, 2010
4,491
0
36
BeataSz @ 16 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1256579aaa, no tak
icon_biggrin.gif
Ale bajaderkowej mamy też jest dość rzadkie i wyrabiane ręcznie; zresztą moja babcia też rzadkie, takie do nabierania łyżką, robiła ręcznie oczywiście ( mama też ręcznie wyrabia równo godzinę
icon_eek.gif
)
Wow. Pamiętam z dzieciństwa jak babcia też strasznie długo wyrabiała, dlatego ja dopiero teraz pokusiłam się o zrobienie pączków.

poserbaby @ 17 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1256824Łomatkoscórko, to widać tylko ze mnie taki leniwiec, bo ja wyrabiam ze 20 minut. Może następnym razem się pokuszę o rzadsze, tylko jeszcze zatrudnię kogoś do lepienia
rofl.gif
Ja też leniwiec, podobną ilośc czasu wyrabiam. Jak się przestało kleic, to jeszcze wytłukłam i odstawiłam do wyrośnięcia.

A to moje z przepisu Beaty:
IMG_0005a.jpg
 

Załączniki

  • IMG_0005a.jpg
    IMG_0005a.jpg
    67.1 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator: