Mój nr 1 - chleb ziemniaczano-czosnkowy

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
Lisko, dziękuję za boski przepis :D cała rodzinka zachwycona
icon_smile.gif
trochę mi się rozjechał, następnym razem włożę w jakiś garnek czy blachę... ale i tak pyycha
icon_smile.gif
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Ciasto wyrobione ,odstawione czekam az wyrosnie
Czy na nastepne wyrastanie dać do koszyczków i póżniej na kamień???
Czy do keksowki jak pieczecie???
 

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
ja daje do keksówki.
Lisko, mojej rodzince tak posmakował, że trzeci dzień z rzędu piekę... Zaniosłam kawałek dziadkom na spróbowanie to poprosili, abym na święta upiekła...
cvety.gif
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
kasiak73 @ 22 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=678830Ciasto wyrobione ,odstawione czekam az wyrosnie
Czy na nastepne wyrastanie dać do koszyczków i póżniej na kamień???
Czy do keksowki jak pieczecie???
'
Trochę późno tu zajrzałam, hmn...

Kasiu, robię tak: wyrabiam ciasto, odstawiam do wyrastania, potem formuję bochenki, przekładam do koszyczków, teraz rosną. W miedzyczasie rozgrzewam piekarnik z kamieniem i wyrośnięte chlebki przerzucam na rozgrzany kamień.
Różnie u mnie jest z bochenkami i foremkami - wszystko zależy od nastroju i gęstości ciasta. Jeśli jest takie, że aż woła: ulep ze mnie bochenek, to formuję bochenek. Jak nie mam czasu, przekładam do keksówki i piekę w foremce.

Olkenik - to super! Ja też mam fazy na ten chleb i piekę przez kilka dni z rzędu.
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Lisko pyszny chlebek mniam.
Piekłam na kamieniu nad kształtem musze popracować.
Rósł jak szalony.....
Powiedz mi gdzie kupić taki nozyk do nacinania chlebka????
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Biga zarobiona jutro będzie powtórka z chlebka .
Chlebek zniknął w tempie błyskawicznym jutro pieke następny.....
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
właśnie nastawiłam bigę (a raczej poolish, bo dość rzadkie wyszło), za póżno przeczytałam cały wątek, dopiero po ulepieniu gniotka:) i nie dodałam mąki dla lepszej konsystencji,
jutro zdam relacje jak wyszedł chleb
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
fajny ma smak, dałam tylko szczyptę rozmarynu (bo nie przepadam) i 2 małe ząbki czosnku i chleb wyszedł lekko wytrawny, w czasie pieczenia aromat był dosyc intensywny i nie byłam pewna czy mi sie podaba czy nie, ale teraz po spróbowaniu i obwąchaniu (
icon_smile.gif
) go po ostygnięciu stwierdzam, że jest super, wilgotny, aromatyczny, na pewno jeszcze upiekę,
muszę tylko poracować nad jego formą
icon_smile.gif
trochę mi się rozjechał na boki, pekł przez środek (miałam problem z nacięciem go) i umączony jest niesamowicie ( wyrastał w misce na ściereczce)
chleb_ziemniaczany.JPG
chleb_ziemniaczano_czosnkowy.JPG
 

Załączniki

  • chleb_ziemniaczany.JPG
    chleb_ziemniaczany.JPG
    61.5 KB · Wyświetleń: 1
  • chleb_ziemniaczano_czosnkowy.JPG
    chleb_ziemniaczano_czosnkowy.JPG
    67.5 KB · Wyświetleń: 2