Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko - reaktywacja

batoja

Member
Lis 28, 2014
115
0
0
I z powodu kilku nieprzyjemnych uwag wątek umarł....szkoda, bo uwielbiam czytać o waszych doświadczeniach i dzieleniu się wiedzą. Dziewczyny wracajcie!!!q2
 

Justee

Member
Wrz 22, 2010
185
0
0
niestety...ale tak to jest jak "komuś"przeszkadzają torty typu "nieprzyzwoite"...każda pewnie z nas,dostaje takie zlecenia,jedne nie przyjmują,a inne przyjmują i nikomu krzywdy tym nie robią... róbcie dziewczyny to co lubicie najbardziej-czyli torty...nawet te nieprzyzwoite...pozdrawiam
 

batoja

Member
Lis 28, 2014
115
0
0
No właśnie o to chodzi, że nie powinno się nikogo krytykować, bo to jego decyzja. A ten wątek powstał przecież po to, aby dzielić się swoim doświadczeniem, niezależnie od tego jaki rodzaj tortów się wykonuje. Mam nadzieję, że jednak dziewczyny wrócą.
 

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Mój cukrowy debiut.
Nawet jestem zadowolona
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • ZIB_3452.jpg
    ZIB_3452.jpg
    226.6 KB · Wyświetleń: 0

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Kolejne dwie cukrowki...
Ten pierwszy dort jest delikatnie kremowy, nie bialy, aparat trochę przeklamal kolory...
 

Załączniki

  • ZIB_3568.jpg
    ZIB_3568.jpg
    285.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,637
1,188
113
Widać, że po udanym debiucie stałaś się specjalistką od cukrówek
fiesgrins.gif


Właśnie skończyłam przekładać dwa piętra owocowego a przed południem obłożę i pomyślę jakie zrobić dekoracje. (Komunistka dała mi wolną rękę). Do niedzieli powinnam zdążyć
icon_mrgreen.gif
 

joka

Member
Sie 9, 2011
96
0
0
Karina jak zwykle piękne .
Więc i ja dodam swoje takie same tylko kolorem się różnią.
 

Załączniki

  • 20170502_132853.jpg
    20170502_132853.jpg
    117.2 KB · Wyświetleń: 0
  • 20170506_124841.jpg
    20170506_124841.jpg
    68.4 KB · Wyświetleń: 0

batoja

Member
Lis 28, 2014
115
0
0
Witajcie tortomaniaczki po dość długiej nieobecności. Niestety z różnych względów nie mogłam tu zaglądać, ale wróciłam i miło mi widzieć, że nadal tworzycie takie cudeńka.
A tak przy okazji mam pytanie odnośnie opłatków. Nigdy nie robiłam tortów z ich użyciem i nie wiem jak się do tego zabrać.
1. W jaki sposób mocować opłatek na masie cukrowej?
2. W jaki sposób mocować go na zwykłym torcie? Jaki byłby wówczas najlepszy krem (śmietanowy, maślany, czy budyniowy) tak, żeby opłatek się nie rozpuścił?
Doradźcie proszę.
Pozdrawiam serdecznie.
 

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Joka, sliczne torty!
Jak wycinasz napisy, czekasz az zesztywnieja po odcisnieciu albo inaczej....
Ja po kilku krzywulcach powycinalam kwadraciki wokol literek ala kostka bo inaczej stracilabym nerwy i caly dzien.

Batoja, nie pomoge Ci, mam zerowe doswiadczenie z oplatkami...
Moze ktoras z dziewczyn z tych obecnych a milczacych odezwie sie w koncu, plisssss.
Pewnie nie wiesz ale w listopadzie w tym watku nastapila pewna wymiana zdan i dziewczyny przestaly pisac.
Od tej pory watek wygasl niestety.
Strasznie nad tym ubolewam bo byly dla mnie inspiracja i zrodlem pomyslow.
Do tych babek, ktore czytaja a nie pisza: Brakuje mi Was bardzo bardzo....
 

joka

Member
Sie 9, 2011
96
0
0
Karinko dzięki za pochwałę od Ciebie to dużo znaczy , literki wyjmuję od razu ,od tyłu mam lekki prześwit i podpycham pędzelkiem a później podważam grubą igłą i jakoś wyskakują .wychodzi raz lepiej raz gorzej ale w miarę robienia można nabrać wprawy.
Batoja ja zawsze opłatki kładę na masę budyniową ewentualnie maślaną i jest ok .na masę cukrową jeszcze nie dawałam więc nie wiem ,spróbowałabym na kleju do masy .
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,637
1,188
113
Batoja, tutaj podpowiedź
fiesgrins.gif


Karino, długo miałam problem z literami. Moim zdaniem tajemnica tkwi w poduszeniu masy. Wałkuję cienko masę, tnę na paski trochę szersze niż szerokość literki i zostawiam aż masa podeschnie. Odciskam. Później stukam (strzelam) linijką o blat. Nic nie trzeba wydłubywać i idzie dość szybko.

Zrobiłam dekorowane mas ciasteczka i tort ale nie ma się czym chwalić. Zdjęcie zrobione na roboczo (z brzydkim otoczeniem
icon_sad.gif
). Dodatkowo, przekłamane proporcje, kielich był o wiele mniejszy.
Tort__maj17_.jpg
 

Załączniki

  • Tort__maj17_.jpg
    Tort__maj17_.jpg
    11.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lasandra

Member
Lis 3, 2007
221
0
0
Bardzo latwe w uzyciu sa maty silikonowe do literek od Katy Sue Designs. Bardzo dobra jakosc i serwis.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Justee

Member
Wrz 22, 2010
185
0
0
witajcie,Batoja dekorację z opłatka nie kładzie się na masę cukrową,niestety:( wydruk cukrowy owszem,ale wtedy trzeba posmarować go cały od spodu żelem,mozna kupić w sklepach internetowych. a opłatek świetnie wygląda na tortach tradycyjnych,posmarowanych kremem z mascarpone i śmietany,trzeba tylko wierzch mieć idealnie gładki i bez jakichkolwiek grudek z biszkoptu itd. nie martw się,jak opłatek po paru minutach od nałożenia na tort bardzo się zmarszczy-to normalne,potem się wyprostuje i jest git. najlepiej zrobić to dzień wczśniej.
 

Załączniki

  • 011.JPG
    011.JPG
    284.9 KB · Wyświetleń: 0

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Dzieki za rady, fajnie, ze się odezwalyscie.
Sprobuje z folia, może się uda.
Zastanawialam się nas kupnem wyciskaczek do literek ze sprezynka, ale pelen zestaw kosztuje ponad 30 euro, poprobuje z tym co mam, może jakos to opanuje.