Krajanka piernikowa z marcepanem i powidlami

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
2,022
499
83
Za rok zrobie z ciastem polecanym przez Joanne. Musialam w koncu pokonac bajaderkowe ciasto - jak juz sie udalo, to bede kombinowac dalej
icon_smile.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,320
291
83
Skusiłam się pierwszy raz na tę krajankę - miałam obawy, ale ... ciekawość zwyciężyła
fiesgrins.gif
. I bardzo dobrze, bo krajanka się udała i bardzo prawdopodobne, że za rok do powtórki. Nie mam zdjęcia samej krajanki (żałuję, że nie zrobiłam, bo ładnie się kroiła i fajnie te kwadraciki wyglądały), ale mam zdjęcie mini-bajaderek/trufelków, które zrobiłam z brzegów. "Odpadki" (boki) z krajanki wymieszałam z dodatkowym marcepanem, czekoladą i powidłem, kulałam kulki wielkości +/- rafalello, tak na jeden kęs i na koniec je obtaczałam w posiekanych płatkach migdałów. Dobre wyszły
lecker.gif
.

bajaderki_z_krajanki.JPG
 

Załączniki

  • bajaderki_z_krajanki.JPG
    bajaderki_z_krajanki.JPG
    228 KB · Wyświetleń: 19

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Pyszności!!! Upiekłam po raz pierwszy, wyszło! Musiałam więc spróbować i bardzo, bardzo jestem zadowolona ze smaku tego ciasta. Może się pokuszę i zrobię, jak ankafaka bajaderki, bo wyglądają obłędnie(muszę tylko kupić marcepan).
Dziewczyny, dziękuję Bajaderce za przepis, a wam za wszystkie rady( przeczytałam od deski do deski).
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,493
3,813
113
Ja w tym roku zrobiłam krajankę z ciasta staropolskiego. Rewelacyjna wyszła, po prostu rozpływa się w ustach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,637
1,188
113
Moja tegoroczna krajanka z ciasta na staropolski. Ciasto takie sobie tym razem wyszło ale jestem zadowolona z masy marcepanowej i śliwkowej na rumie
lecker.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Dzisiaj tę karajaneczkę upiekłam. Właśnie się studzi w piekarniku. Jutro ją pokroję w zgrabne kwadraciki i zapuszkuję, bo chcę ją wysłać córce do Walii, bo niestety nie może przylecieć na święta. Myślicie, że wytrzyma pięć dni w paczce [zapuszkowana oczywiście]?
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Pewnie, że wytrzyma. Jak udaje mi się upiec więcej, to mam od świąt do Nowego Roku. Z tym, że ja robię z gotową masą marcepanową i chyba moja wersja jest bardziej sucha niż z oryginalnego przepisu, sądząc po zdjęciach.