Chleb Emigrantow na zakwasie (bajaderka)

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No z tym to będzie kłopot, bo ja ostatnio przez całą noc " wyrastam". Nie mam innej możliwości, wyrabiam ok. północy ( o 22 pracę kończę) i rano piekę. No chyba, że w jakiś wolny dzień spróbuję zmienić swój rozkład prac
icon_smile.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Oszalelismy z Mezem na tle Emigranta
icon_mrgreen.gif
Jest tak pyszny, ze pieke go co drugi dzien
icon_smile.gif

Ostatnio bardzo zle sie czulam, nie chcialo mi sie piec, dwa razy kupilismy chleb.. Robiac kanapki Maz do mnie "Kurcze, moglabys juz wyzdrowiec, bo musze jesc taki beznadziejny kupny chleb"
icon_mrgreen.gif

To bardzo cieszy, jak wcinajac emigranta, bez ustanku powtarza, ze "to jest chleb!!! mniam... pyyyszny"
icon_smile.gif

Nie mam wyjscia
icon_wink.gif
Pieke i pieke i nieskromnie mowiac
icon_redface.gif
wychodzi coraz ladniejszy z zewnatrz i z wewnatrz
icon_smile.gif

To sie pochwale wczorajszym wypiekem
icon_smile.gif
icon_wink.gif

Roznica jest miedzy ostatnim, a pierwszy moim emigrantem, prawda?
icon_smile.gif

cheers.gif
cheers.gif
cheers.gif


 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Imponujaca roznica...Brawo!
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Ja bardzo proszę o oświecenie. Tak bardzo chcę upiec TEN chleb, ale mam pytanie: Czy można GO upiec na zakwasie zwykłym- bez drożdży? Jeśli tak to jak skorzystać z tego przepisu? Już całkiem zgłupiałam, czy WSZYSCY pieką na drożdżach czy to jednak piękne chleby zakwasowe?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Caritko dziękuję. Wczoraj czytałam, ale chyba za bardzo byle jak. I już późno było, więc mało informacji do mnie dotarło. Ale dziś już znalazłam. Będę próbować. Jeszcze raz dzięki



To jeszcze jedno pytanko: Będę piekła w garnku (taki jak od Żabki). Czy podane temp pieczenia początkowego są takie same dla pieczenia w garnku?
Czy mam namoczyć garnek i z resztą postępować jak w przepisie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Nie ma sprawy, Magdo
icon_wink.gif

Co do garnka, to nie pomoge, bo nie posiadam i nie mam o nim pojecia
icon_wink.gif

Mam nadzieje, ze ktos tutaj zajrzy i Ci odpowie
icon_wink.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,408
1,491
113
CYTATTo jeszcze jedno pytanko: Będę piekła w garnku (taki jak od Żabki). Czy podane temp pieczenia początkowego są takie same dla pieczenia w garnku?
Czy mam namoczyć garnek i z resztą postępować jak w przepisie?
Magdo, przeczytaj ten wątek

Ja żabkowy garnek moczę około 20-30 minut (górę i dół), dół smaruję i wysypuję otrębami, wkładam ciasto, przykrywam, czekam aż trochę podrośnie - ale wcale nie całkiem- wkładam przykryty do zimnego piekarnika, nastawiam temperaturę na 230 stopni, po osiągnięciu temperatury zdejmuję pokrywę i piekę jeszcze około 30 minut. Trzeba sprawdzać, bo czas zależy od wielkości i rodzaju chleba.
Mam też garnek cały polewany i tego nie moczę wcale.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Oto moi emigranci. Ciekawa alternatywa dla spragnionych domowego chleba, kiedy muszki O. uniemozliwiaja hodowle zakwasu.

PICT0531.JPG
 

Załączniki

  • PICT0531.JPG
    PICT0531.JPG
    71.5 KB · Wyświetleń: 6

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Jak to milo uslyszec komplement od takiego Mistrza Formy, jak Ty
icon_smile.gif
Formowalam je wg wskazowek z Twojego filmiku. Garnek byl zajety piekaca sie w nim indycza piersia, wiec rosly luzem na blasze, na ktorej pozniej zostaly wlozone do piekarnika.
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Lis @ 16 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=414878Jak to milo uslyszec komplement od takiego Mistrza Formy, jak Ty
icon_smile.gif
Formowalam je wg wskazowek z Twojego filmiku. Garnek byl zajety piekaca sie w nim indycza piersia, wiec rosly luzem na blasze, na ktorej pozniej zostaly wlozone do piekarnika.
Nie wierzę
icon_smile.gif
. Kupiłas w sklepie i wkleiłas tu po to, żeby mnie przed świętami zdołować.....
lecker.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Lisie, no nie wierzę... Jakieś czary odprawiasz jak nic, że takie fajne wyszły!
icon_smile.gif


A ja jutro zamierzam przetestować mój nowy nabytek, który w końcu raczył do mnie dotrzeć - gar jak żabkowy
icon_smile.gif
Ciekawe, co mi wyjdzie
icon_smile.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Oto mój pierwszy garncowy wypiek... Nawet nie mogłam go dopilnować, bo musiałam wyjśc - ot ustawiłam timer i się wyłaczył, po czym stygł w piecu...

Zmieszałam mąkę orkiszową, wieloziarnistą i zwykłą chlebową.. I robiłam tylko na zakwasie swoim, niedokarmianym z powodu sklerozy....

Wyszedł pyszny
icon_smile.gif
Choć nie tak piękny, jak coniektórych
icon_smile.gif


emigrant1tn9.jpg

emigrant2av6.jpg