Bułki -buns na jogurcie

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Caritka @ 11 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=749475A ja odwrotnie
icon_lol.gif
Nie lubie granulowanych, bo nie raz, przekonalam sie, ze na swiezych, ciasta lepiej mi rosna
icon_mrgreen.gif

A granulowane drozdze zawsze mam w zapasie, gdyby swiezych mi braklo, a mialabym ochote na ciasto drozdzowe
icon_mrgreen.gif
moni20 @ 11 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=749478ja rowniez wole swieze i tak samo jak ty Caritko mam wrazenie ze ciasta lepiej mi rosna na swiezych mimo malej ilosci
Ja jakoś nie potrafię zaufać granulowanym, ot co.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
potrzebna szybka odpowiedż: czy koś je piekł na maślance? bo nie mam jogurtu a chciałabym je upiec
 

iwonka_sz

Member
Sie 27, 2008
315
0
0
Właśnie upiekłam te bułeczki. "Chodziły" za mną cały tydzień.
Wyszły cudownie puszyste, z lekkim posmakiem jogurtu. Drożdże dałam świeże, trochę więcej jogurtu ( 120g ), bo ciasto wydawało mi się za twarde. Jogurt dałam truskawkowy ( Danone ), więc bułeczki super smakują z domowym dżemem truskawkowym. Posypałam kruszonką z wiórkami kokosowymi. Pycha!
Dziękuję za przepis i polecam niezdecydowanym
anbetung.gif
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Zimno, leje, dziecię spi słodko, a ja z kawką siedziałam przy kompie i nadrabiałam zaległosci na Cinie aż do czasu gdy... trafiłam na te, te, bułeczki! Miast pełnego relaksu w miłym towarzystwie zmuszona zostałam do ciaplania się w jakiejś drożdżowej brei...
icon_mrgreen.gif
ale juz jestem, ciasto rosnie, pachnie wanilią , a na dworze dalej zimno i leje! Nie ma nic piekniejszego niz dom przepojony zapachem pieczonego ciasta w taki zimny wieczór...ach
icon_rolleyes.gif
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Margot bułeczki są wyśmienite! Robiłam je już trzy razy:) Tym razem zrobiłam z podwójnej porcji, żeby takie większe były i dałam jogurt naturalny, typu greckiego. Takie proste i takie pyszne
lecker.gif
Dziękuję za wspaniały przepis
cvety.gif


bulki_jogurtowe7.jpg
 

Załączniki

  • bulki_jogurtowe7.jpg
    bulki_jogurtowe7.jpg
    83.8 KB · Wyświetleń: 0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,493
3,813
113
Nie wiem, jakim cudem nie zauważyłam wcześniej tego przepisu.
Wszystkie Wasze wypieki są piękne, ale na zdjęciach Marai jest po prostu puchata poezja.
mniam.gif
mniam.gif
 

Szarotka

Member
Kwi 12, 2007
1,293
0
0
Zrobiłam i jakoś jak dla mnie to takie se, może po tylu zachwytach spodziewałam się nie wiem sama czego
gruebel_2.gif

Zdecydowanie wolę kajzerki Bajaderki albo cynamonowe poduszeczki, wiem wiem to inny smak.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
mnie sie spodobalo w nich to ze sa delikatne, lekko slodkie. Wciskam w srodek migdaly, nutelle a czasem krokant albo jakies inne orzeszki nie robilam ich jeszcze bez nadzienia i kruszonki... moze dlatego tak za nimi przepadam. Moge je jesc o kazdej porze dnia i nocy
icon_smile.gif
 

Szarotka

Member
Kwi 12, 2007
1,293
0
0
a to może dlatego, że zrobiłam bez nadzienia
gruebel_2.gif
ok spróbuję je czymś nadziać, bo pulchne to są.
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
tyle apetycznych zdjęć, że też się skusiłam
icon_smile.gif
moje nadziewane nutella, pyszne
icon_smile.gif
ciasto bardzo mi sie kleiło podczas formowania, ale nie chciałam dodawać za dużo mąki, żeby nie było zbyt twarde, i opłaciło się bułeczki wyszły lekkie i delikatne, plus nutella w środku, ledwo udało mi się doczekać żeby ostygły
lecker.gif

jogurtowe_bu_ki.jpgjogurtowe_bu_eczki_2.jpg
 

Załączniki

  • jogurtowe_bu_ki.jpg
    jogurtowe_bu_ki.jpg
    71.9 KB · Wyświetleń: 0
  • jogurtowe_bu_eczki_2.jpg
    jogurtowe_bu_eczki_2.jpg
    50.2 KB · Wyświetleń: 0