Sałatka małorosyjska

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
acha, no to dzisiaj popludniu jak ochlone troche z emocji robie ta salatke
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Tego octu nie czuje się w tej sałatce, bo jest też dużo cukru, ja nie lubię octu, ale nie zmniejszam jego ilości w tej sałatce.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
To ja nie rozumiem - właśnie skonsumowałam tę sałatkę i chciałam napisać, że strasznie jest octowa.... :|
Aż za bardzo.... :| Wręcz nadaje się do wątku "to nie twoja wina, problem jest we mnie"...
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Może Ci się zepsuła, albo coś pomyliłaś?? Bo jak ja octu nie cierpię, to dla mnie ona nie jest octowa.... Raz w życiu zrobiłam taką co się nie nadawała do jedzenia, ale podejrzewam, że wtedy coś pokręciłam z ilością octu.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
No sama nie wiem... Wydaje mi się, że starannie obliczyłam proporcje...

Wygląda na to, że będę musiała się wybrać w okolice Lublina na degustację... ;)
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Na to wygląda a jak Ci nie będzie smakowała, tzn. że mamy inne smaki zupełnie ;)
Dobrze, że było trochę pozytywnych komentarzy, więc nie jest tak źle z tym przepisem...
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
To ja nie rozumiem - właśnie skonsumowałam tę sałatkę i chciałam napisać, że strasznie jest octowa.... :|
Aż za bardzo.... :| Wręcz nadaje się do wątku "to nie twoja wina, problem jest we mnie"...
niestety muszę to samo powiedzieć co Johasia... kompozycja i składniki są dobrze dobrane, ale za dużo czuje się tej octowej nuty... wpadłam na pomysł, taki (żeby dostosować ją do potrzeb mojej rodziny) do tej sałatki dodam surowe warzywo np. kapustę poszatkowaną drobniutko. Chodzi generalnie o złagodzenie tego ostrego smaku..
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Otworzyłam z tydzień temu następny słoik (po kilkumiesięcznej przerwie) i już mniej mi nie smakowało. Tym chętniej przetestuję inne przepisy, co by poszukać takiego, po którym już nie zachce mi się szukać niczego lepszego... ;)
 

bakara

Member
Cze 14, 2007
1
0
0
Witam wszystkich!
wink.gif
Odgrzebuję wątek, gdyż zarejestrowałam się specjalnie, żeby spytać, jak mam odnaleźć przepis na tą sałatkę, bo w pierwszym poście go nie ma. Czy to jakiś błąd wystąpił, czy został wykasowany? Wychwalałyście ją tak, że napaliłam się na nią bardzo
mniam.gif
Z góry dziękuję
bussi.gif

Nowa na forum
icon_redface.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
O matko no... co się dzieje - kolejny przepis Beaty Sz został okrojony
baa.gif
baa.gif
baa.gif

To samo było z sałatką dwudniową
gruebel_2.gif

Może ktoś z korzystających z tego przepisu ma go w swoich notaktach i wstawi zanim Beata zauważy?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No nie! ktos nie lubi moich przepisow i je wywala stad czy co?? Uzupelnie oczywiscie, ale nie wiem kiedy, postaram sie w tym tygodniu ale nie moge obiecac. W kazdym badz razie na pewno przed sezonem pomidorowym !
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
No, nie! to okropne! dyskusja także narobiła mi smaku...

Ale mam pomysł: może to Beatka specjalnie tak buduje napięcie
icon_wink.gif
dump.gif
: czytam sobie o pysznej sałatce, a potem... już o nakładaniu do słoików... to sprawia,że wręcz maniakalnie chcę dowiedzieć się reszty!
icon_lol.gif


Beato, ja też proszę o ponowne wstawienie przepisu
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Beato...a gdzie sie podzialy skladniki na te Twoja pyszna salatke? W pierszym poscie ich nie ma!!!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Tatter, pare postow wyzej wlasnie o tym mowilysmy: KTOS MI WYKRADA SKLADNIKI !!! rozmawialam na ten temat z Carbo, po prostu po zmianach na forum cos sie stalo nieodwracalnego, ze poznikaly czesciowo niektore rzeczy, musze po prostu uzupelnic, ale nie mam kiedy jak na razie, ale pamietam o tym i na pewno przed sezonem pomidorowym to zrobie.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Również czekam.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
uzupelnilam przepis, mam nadzieje, ze wszystko jasne bedzie. W razie czego pytajcie, mam nadzieje ze tym, ktorzy sprobuja posmakuje. Od razu powiem, ze bezposrednio po zrobieniu, jak jeszcze goraca jest, moze sie wydac bardzo "octowa" ale tak nie jest. Ja nienawidze octowych rzeczy a ta salatka jako jedyna z przetworow octowych mi smakuje. Mysle tez ze ilosc octu i cukru mozna dostosowac do swojego smaku, ale osobiscie nie radzilabym znacznie zmniejszac ilosci cukru-60 dag to wcale nie jest przerazajaco duzo.