Placki dyniowo - ziemniaczane p. Katarzyny Lengren

ZielonyKot

Member
Lut 25, 2005
422
0
0
W "dzień dobry TVN" pani Katarzyna Lengren robiła placki dyniowo - ziemniaczane; miałam wszystkie składniki, więc usmażyłam takie na dzisiejszy obiad:

DSCF3138.JPG


Ziemniaki i dynia - pół na pół, ilości zależą od indywidualnych zapotrzebowań ;) Ziemniaki zetrzeć na drobnych oczkach, dynię na największych, dodać jajko, mąki trochę, sól, pieprz, ew. szczyptę szafranu. Smażąc, należy uważać, żeby nie przewracać ich zbyt często (najlepiej raz ;)). Podawać z konfiturą z borówek albo ze śmietaną czy co kto tam lubi. Bardzo dobre, lzejsze od normalnych ziemniaczanych
icon_smile.gif
Polecam
mniam.gif


ps. oczywiscie w tytule powinno być "ziemniaczane"
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
robie takie podobne, ale nie byly z przepisu tylko z glowy
icon_wink.gif

tez ziemniaki pol na pol z dynia
ja je smaze jak normalne placki ziemniaczane i nie dodaje szafranu tylko mieszanke przypraw raczej tak 'na ostro'
sa pycha! wszyscy sie nimi zajadaja
icon_biggrin.gif


wkleic zdjecie??
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Lis 28, 2005
3,760
0
0
ja tez czesto mieszam ziemniaki z innym warzywami, choc z dynia jeszcze nie probowalam; ale z marchewka, ze slodkim ziemniakiem, selerem, i juz nie pamietam z czym jeszcze, to wiele razy robilam
lecker.gif
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Zrobilam! No moze nie do "joty" takie same, ale tez ziemniaczano-dyniowe. Poniewaz byly dla mojej Malej - dyniowego nie jadka, to zmienilam troche proporcje: 2 ziemniaki, polowa slodkiego ziemniaka (kolor troche podobny do dyniowego, wiec maskowal obecnosc dyni
icon_mrgreen.gif
), tyle samo dyni (czyli proporcje 2:1:1); 1 mala cebulka; wszystko to starte na duzej tarce; dodalam szczypte soli i pieprzu i majeranku; wyszlo tak:

placki_ziemniaczano_dyniowe.jpg
 

Załączniki

  • placki_ziemniaczano_dyniowe.jpg
    placki_ziemniaczano_dyniowe.jpg
    62.5 KB · Wyświetleń: 0