Pieczona papryka

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,493
3,812
113
Qd, chyba nie sądzisz, że się wykręcisz od przepisu na tę pastę?
icon_wink.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
hazo-odnośnie ilości oliwy to miałam identyczne wątpliwości i ostatecznie
na półtora kg papryki dodaję tylko 7 łyżek oleju.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,407
1,491
113

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,407
1,491
113
Joanno, nie wiem o co Ci chodzi.
Kupiłam słoiki + zakrętki i napisałam jakie są. Nie przymierzałam innych pokrywek, bo ich nie mam.
Często zdarza się tak, że nie da się postawić słoików jednego na drugim, bo się górny zsuwa. Stąd moja uwaga o pokazanych przeze mnie słoikach. I tyle.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,813
529
113
Mysle, ze chodzi nie o wyprofilowane pokrywki, ale o wyprofilowany dol sloikow. Uzywam takich samych i troche wiekszych - 330 ml i bardzo sobie chwale, bo maja taki jakby rancik dookola, ktory zatrzymuje sloik na sloiku i mozna nawet 4-5 sztuk bez uszczerbku jeden na drugim postawic.
 

LaKafka

Member
Wrz 17, 2014
11
0
0
Chciałam zrobić tę paprykę, ale chyba nie rozumiem do końca przepisu
dump.gif
:
- Czy oliwę należy dodać przed tym odstawieniem na 24 h czy dopiero do podgrzewanej marynaty (tu widzę po komentarzach, że metody są różne)?
- Czy wystarczy zalać paprykę gorącą marynatą i nie pasteryzować? Mam złe doświadczenia z przetworami z czosnkiem, które nie były pasteryzowane. Może to wina czosnku, wszędzie piszą "polski" ale kto wie.
- A jeśli pasteryzować, to czy po co zalewać podgrzaną marynatą, można zimną?
- Czy mogę tam jeszcze ziółek jakiś sypnąć? tymianek? oregano?
Ja jestem mało doświadczona w przetworach, więc pytam. Połówek przyniósł dziś rano 5 kg wór papryki z bazarku i chciałam ją przerobić jakoś bez octu.
 

LaKafka

Member
Wrz 17, 2014
11
0
0
LaKafka @ 3 Oct 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1543917Chciałam zrobić tę paprykę, ale chyba nie rozumiem do końca przepisu
dump.gif
:
- Czy oliwę należy dodać przed tym odstawieniem na 24 h czy dopiero do podgrzewanej marynaty (tu widzę po komentarzach, że metody są różne)?
- Czy wystarczy zalać paprykę gorącą marynatą i nie pasteryzować? Mam złe doświadczenia z przetworami z czosnkiem, które nie były pasteryzowane. Może to wina czosnku, wszędzie piszą "polski" ale kto wie.
- A jeśli pasteryzować, to czy po co zalewać podgrzaną marynatą, można zimną?
- Czy mogę tam jeszcze ziółek jakiś sypnąć? tymianek? oregano?
Ja jestem mało doświadczona w przetworach, więc pytam. Połówek przyniósł dziś rano 5 kg wór papryki z bazarku i chciałam ją przerobić jakoś bez octu.
Sama sobie odpowiem, skoro nikt inny nie odpisał
wink.gif
:
Zrobiłam wszystko tak, jak w podstawowym podanym przepisie - papryka upieczona zalana cytrynową marynatą, odstawiona na 24 h. Następnie odcedzoną paprykę włożyłam do słoików, marynatę wymieszałam z oliwą (tu jedyna zmiana, dałam jej znacznie mniej, 200 ml może?), podgrzałam, zalałam paprykę w słoikach. Nie pasteryzowałam. Stoi ponad 2 tygodnie, nic się nie psuje. Wyniosę do piwnicy, bo inaczej zjedzą mi wszystko.
Papryka przepyszna, przepis bardzo ciekawy, szkoda, że mało precyzyjny i trzeba się domyślać o co chodzi. Jak ktoś robi przetwory od dekad to się zna i pewnie wie co można zmienić i jak poprawić. Ja jestem początkująca w tej dziedzinie (miło po 40-ce być w czymś początkującą
icon_mrgreen.gif
) więc ciągle mam wątpliwości.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
czy cytryna jest wyczuwalna, papryka jest kwaśna?
Mogę ją pominąć i skórkę?
Mąz nienawidzi wszystkiego co jest kwaśne i boję się zmarnować fajną paprykę.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,407
1,491
113
Wg mnie skórka i sok z cytryny są niezbędne.
Można dać trochę mniej skórki, ale sok musi być, żeby papryki miały się w czym zamarynować. Ja nie czuję w gotowej papryce kwasu.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

agafka

Member
Cze 20, 2007
34
0
0
Dziewczyny, czy którejś z Was udało się przetrzymać paprykę z tego przepisu przez kilka miesięcy albo przez całą zimę?
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,407
1,491
113
Jak najbardziej. Ja niedawno otworzyłam słoik z ubiegłego roku. A może nawet z 2013 roku. Była bardzo dobra.
A dlaczego pytasz?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: