Kruche ciasteczka orzechowe

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
skladniki:
250 g maki
50 g maki ziemniaczanej
100 g cukru
1 paczuszka cukru waniliowego
100 g mielonych orzechow laskowych
150 g zimnego masla
2 jajka
2 tabliczki czekolady (po 100 gram, moze byc mleczna albo gorzka)

w duzej misce wymieszac make, make ziemniaczana, cukier, cukier waniliowy i mielone orzechy, jedna czekolade zetrzec na tartce i tez wrzucic do mak, do mieszanki dodac maslo starte na grubych oczkach tartki, i jajka. Wszystko wymieszac mikserem z koncowkami -haczykami (nie tymi do ubijania ciasta), teraz ciasto zlepic rekami, uformowac kulke i wstawic na godzine do lodowki. po wyjeciu z lodowki, usiasc sobie wygodnie, rozgrzac piekarnik do 180 stopni, i wylozyc blaszke papierem do pieczenia. ciasto jest kruche i moze sie sypac ale to nic, odrywac kawalki wielkosci duzego orzecha wloskiego i formowac kuleczki, splaszczyc je i ukladac na blasze, piec 15-20 min, tylko zagladac do nich czasem prosze
icon_smile.gif
upieczone ciasteczka zostawic do ostygniecia, druga czekolade stopic i w niej maczac ciastka, pozostawic do zastygniecia czekolady
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Agusia cudnie to one smakuja sa naprawde pyszne, i roboty przy nich tez nie ma duzo , a to w przedswiatecznej bieganinie najwazniejsze
icon_smile.gif
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
O, wow Ruziu!!!

Alez one piekne
icon_smile.gif
Ze pyszne, to nie watpie - maja orzechy laskowe w sobie
icon_smile.gif
Ja tez takie chce! I to koniecznie
icon_smile.gif
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Super ciasteczka. Chyba dopiszę do planów świątecznych.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ja tez je dzisiaj pieklam i sa pyszne! A jak latwo sie je robi! Ja robilam je w malakserze, szybciutko
icon_smile.gif

Moje w ogole nie zmienily ksztaltu po upieczeniu, lekko sie tylko napuszyly. Nie dipowalam ich w czekoladzie jeszcze, a moze nawet w ogole zrezygnuje bo takie "zwykle" sa pyszne i slodziutkie
icon_smile.gif


Przed i po upieczeniu:

img55340gb.jpg


img55360mk.jpg
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Bajaderko, a to sa z ciasta wyturlane kuleczki ?

Wygladaja jak zwykle, imponujaco !
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ja puszkuje wszystkie ciasteczka, a tego typu wlasnie slicznie sie przechowaja do Swiat
icon_smile.gif


A moje oczywiscie robione galkownica, szczyt lenistwa - wiem :mrgreen: :dump:
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Oooooo, nie macie pojecia jak sie ciesze ze ciasteczka tak fajnie wam powychodzily :banana: ja tez je uwielbiam
icon_smile.gif
swietnie sie przechowywuja w puszkach i tak na swiezo takze sa przepyszne
icon_smile.gif

bajaderko pomysl z lyzka do lodow jest pierwsza klasa, musze tak tez sprubowac
icon_smile.gif
a tych ciasteczek na pewno nie zabraknie u nas na swieta :mrgreen:
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
I ja też dziś upiekłam. Tylko jeszcze nie zrobiłam czekoladowej "maczanki" - czy to trzeba robić, kiedy ciasteczka są gorące czy można później?

Ja formowałam kuleczki taką łyżeczką do herbaty z okrągłą główką - ciasteczka urosły i są takie na jeden kęs. Wspaniałe. Kolejne do mojej świątecznej kolekcji.

Dziękuję za przepis:)
 

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
Przepis doskonaly - zjadlam te ciasteczka ktore nie zmiescily sie w puszce. Moglu by sie przeciez zakurzyc, albo co, nie moglam do tego dopuscic! :mrgreen:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Moja lyzka do lodow jest slusznej (jak na mnie i uwielbienie lodow) wielkosci, wiec kiepsko widze uzycie jej do tych cisteczek.
Bede turlac, co mi tam
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
mam pytanie:
jak maczać ciatseczka w czekoladzie? tzn. jesli zamoczę, to jak je zostawić do wystygnięcia, skoro czekolada będzie z dwóch stron?
z jednej strony przyklei mi się do talerza, tak? :dump:
nie wiem czy mnie ktoś zrozumiał, ale prosze o instruktaż polewania czekoladą :mrgreen: