Ciasto na pierogi*

aleksaa

Member
Lut 17, 2008
23
0
0
początkowo chyba przesadziłam z wodą, ale szybko opanowałam sytuacje, ostatecznie 1/2 szkl wody dałam zamiast 3/4. Ciasto mieciutkie, po ugotowaniu BOSKIE
icon_smile.gif
takie deeelikatne ^^
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
Może ktoś też kiedys niebędzie miał smietany.
icon_rolleyes.gif

Jogurt może być.
Zrobiłam ruskie tylko dodałam jogurt zamiast śmietany ale wody tylko pół szklanki i na mące krupczatce.
Pyszne są
lecker.gif
no ale czego sie mozna spodziewac po przepisie Bajaderki
icon_mrgreen.gif
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Pierogowy debiut mam już za sobą. Dzisiaj robiłam ruskie właśnie na cieście wg. tego przepisu - wspaniałe! Pierwszy raz i ani jeden pieróg nie rozpadł się podczas gotowania. Farsz zrobiłam wcześniej, tak jak na ruskie, jednak następnym razem dodam więcej smażonej cebulki. A ciasto wyrobiło się świetnie, wspaniały przepis. Wyszło mi 50 pierogów! 30 już zamroziłam
icon_smile.gif
. Następnym razem zrobię dwa rodzaje farszu: z kapusty i pieczarek, a drugi na słodko z truskawek (mrożonych ofkors:))

Przepis pierwsza klasa!!!
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
niestety, mi pierogi nie chcą za bardzo wychodzić
icon_sad.gif
ciasto jakoś nie teges, więc póki co robię rzadko, dobrze że mama i teściowa podsyłają swoje :D
 

Marianka

Member
Cze 24, 2008
22
0
0
Jak mrozicie pierogi? Z tego co przeczytałam, to widzę, że niektórzy mrożą surowe ciasto. A czy można mrozic zrobione już pierogi? Ale takie ugotowane już czy nie? Przepraszam za głupie pytanie, ale jeszcze nigdy nie robiłam pierogów
icon_redface.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,842
3,065
113
Chcesz wiedzieć, czy pierogi mrozić surowe czy ugotowane? Bo pytasz też o ciasto, więc nie wiem, czy chodzi o samo ciasto pierogowe, czy o surowe pierogi?
icon_smile.gif

Jesli chodzi o mrożenie pierogów, to jedni mrozą surowe, inni ugotowane. Ja zawsze ugotowane, wychłodzone, pakowane po 10 szt do woreczków. Nie muszę ich mrozić na tacy, jak te surowe, ani martwić, że mi sie mogą skleić. Poza tym czasem mam ochotę po rozmrożeniu zrumienić je na patelni, czego z surowymi sie nie da.
icon_smile.gif
 

Marianka

Member
Cze 24, 2008
22
0
0
Tak, chodziło mi o mrożenie już zrobionych pierogow. Buka dziękuje za wyjaśnienie;) pierogi wyszły smaczne, druga porcja już się mrozi w zamrazarce. Debiut zaliczam do udanych:)
 

Marianka

Member
Cze 24, 2008
22
0
0
Tak, chodziło mi o mrożenie już zrobionych pierogow. Buka dziękuje za wyjaśnienie;) pierogi wyszły smaczne, druga porcja już się mrozi w zamrazarce. Debiut zaliczam do udanych:)
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,842
3,065
113
Cieszę się, że się na coś przydałam.
icon_mrgreen.gif
 

piorunkowa

Member
Lip 11, 2007
153
0
0
Pierogi zrobiłam w zeszłym tygodniu i byłam miło zaskoczona, ani jeden pieróg się nie rozkleił przy gotowaniu. Musze powiedzieć, że gdzieś dwa lata temu zrobiłam pierogi (z innego przepisu) i połowa się rozkleiła, no i na maxa mnie to znięchęciło. Dziękuję za ten rewelacyjny przepis.
 

piorunkowa

Member
Lip 11, 2007
153
0
0
Właśnie skończyłam lepić pierogi, zostało mi trochę farszu z ostatniego razu (kapusta kiszona z pieczarkami) i starczyło mi na 14 ogromnych pierogów a resztę zrobiłam z truskawkami.
Idę posprzątać w kuchni pierogowy bałagan a później zjemy sobie truskawkowe pierożki
icon_wink.gif

Jeszcze dodam, że podzieliłam się tym przepisem z koleżanką, twierdziła, że ma świetny babciny przepis na ciasto ale z angielskiej maki nie wychodzi. )Mnie z przepisu bajederki nawet z angielskiej mąki wychodzi super ciasto. Koleżanka zrobiła pierogi ruskie, podzieliła się i stwierdziła że przepis jest zajefajny i zgadzam się z nią w 100 %
 

Gosi@

Member
Lut 26, 2009
276
0
0
ok,zrobilam z polowy porcji,ciasta troche zostalo,bo w sumie farszu malo mialam,wyszlo 40 pierogow z kapusta i pieczarkami,bedzie dzis niespodziewanie smaczna kolacja
icon_wink.gif
fiesgrins.gif


acha-ciasto rzeczywiscie jest rewelka!!!!!!!!!!!!! mieciutkie,plastyczne,smaczne,dobrze sie klei i w gotowaniu sie nie rozkleja
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Dołączam do miłośników tego ciasta - moje pierwsze w życiu pierogi wyszły rewelacyjnie. Część z nadzieniem szpinakowym, część z borówkami. Nic się nie popsuło, a użyłam tego badziewia do lepienia pierogów... i jak dla mnie dobra rzecz. Nawet nie wiem jak łapkami się lepi, a tak to tylko ciach, ciach i gotowe
icon_smile.gif
.
 

pola

Member
Sty 6, 2008
18
0
0
Przepis jest rewelacyjny, prosto się robi, szybko wałkuje i bardzo łatwo skleja. Zrobiłam dziś ze szpinakiem i wędzonym tofu. Pychotka.