Sosy do makaronu MM

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Po pierwsze gotujemy makaron. Pamiętamy, że ma być z semoliny (czyli z mąki durum) i gotujemy 6 minut - idealny czas na ugotowanie makaronu al dente
icon_smile.gif


Skoro mamy makaron, szykujemy sos.
Dokładne proporcje każdego z sosów trzeba wypracować wg gustu. Moim skromnym zdaniem, sos przygotowany z 200 g twarogu jest na dwie porcje.

wersja 1:
miksujemy chudy twaróg, kilka łyżek jogurtu naturalnego, starty ząbek czosnku, sporą garść natki pietruszki. Mieszamy z makaronem, tu najlepszy będzie spaghetti.

wersja 2:
miksujemy tuńczyka w sosie własnym (1 puszka), 2 łyżki twarogu, sól, 3 łyżki koncentratu pomidorowego, sporą garść natki pietruszki. Mieszamy z makaronem.
Jest to duża porcja sosu, którą można podzielić na 2 mniejsze.
Ten przepis daje dużo możliwości modyfikacji, gdyż można do niego dodać curry, zamiast koncentratu (znacząco stłumi smak tuńczyka ;) ), przeróżne zioła, sok z cytryny.
W wersji na gęsto jest świetny jako pasta do kanapek.

Mój dzisiejszy makaron, sos tuńczykowy (i maślanka w kubku
icon_smile.gif
):

2014_01_08_17.48.16.jpg

wersja 3:
miksujemy twaróg ze startym zielonym ogórkiem, ząbkiem czosnku, solą i koperkiem. Mieszamy z makaronem. Ogórka po starciu warto odcisnąć. Dodajemy jogurt, jeśli sos jest za gęsty.

Przepisy na sosy będę dopisywać. Bardzo mnie to interesuje ze wzgl na fakt, że są to sosy zimne i świetnie nadają się do zabrania do pracy czy szkoły. Są to także przepisy bardzo szybkie w wykonaniu, więc idealne dla mnie
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • 2014_01_08_17.48.16.jpg
    2014_01_08_17.48.16.jpg
    90.4 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator: