Krokiety orzechowe*

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
2,022
499
83
Zrobilam - pyszne! Nie moge sie powstrzymac, zeby nie podjadac. Na pewno beda czesciej goscily na naszym stole - nie tylko w Swieta.
Ten przepis znalazlam tez w Potrawach Wigilijnych Jacka Kuronia, ktory ukazaly sie kilka lat temu jako dodatek do Gazety Wyborczej (tak mi sie wydaje, nie pamietam dokladnie, bo dostalam ta ksiazeczke od mojej Mamy).
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Seniorko, pozwolilam sobie dodac ten przepis na blogu i raz jeszcze dziekuje Ci za przepis
anbetung.gif

Tym razem zrobilam praktycznie tak samo jak podajesz, tyle tylko, ze bardziej w formie kotlecikow niz krokietow - czesc panierujac a czesc nie :

krokiety_ziemniacz2.jpg
 

Załączniki

  • krokiety_ziemniacz2.jpg
    krokiety_ziemniacz2.jpg
    125.7 KB · Wyświetleń: 15
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jestem szczęśliwa i dumna z tego, że zamieściłaś te krokiety na blogu. Dziękuję za wpis i za zdjęcia. Serdeczne pozdrowienia noworoczne.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
To ja raz jeszcze dziekuje Ci, ze dzielisz sie z nami tymi wszystkimi wspanialymi przepisami
anbetung.gif
Nie mam juz niestety Babci, ktora moglabym dopytac o pewne przepisy, a dzieki Tobie zawsze cos ciekawego, tradycyjnego tu znajde
cvety.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,493
3,813
113
Też je robiłam na wigilię. Podobny przepis znalazłam w książeczce pani Szymanderskiej "Polska wigilia".
Bardzo smaczne, będę powtarzać.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,684
521
113

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,493
3,813
113
A jakie są proporcje u Lemnis - Vitry?
Bo u Szymanderskiej: 500 g ziemniaków, 100 g orzechów, 2 jajka, 1 cebula.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,684
521
113
te jak tu , bo to ta sama osoba( z tego co wiem) miała rubrykę kulinarna w ,,Ty i ja" i napisała W staropolskeij kuchni , z której pierwszy raz robiłam te krokierty , teraz robie na oko raczej i nie jedną, a conajmniej 3 porcje tak
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,493
3,813
113
Dzięki. Ja też robiłam z proporcji podanych przez seniorkę, ale mam ochotę spróbować "oszczędniejszej" wersji.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ptysza

Member
Sie 14, 2007
50
0
0
zrobilam dzisiaj - na sylwestrowy wieczor
icon_smile.gif
krokiety obledne - nie spodziewalam sie takiego efektu. Co prawda Wy tu piszecie, ze dajecie to na wigilie ale mysle ze wlasnie na jakiekolwiek imprezy rodzinne czy z przyjaciolmi jako ciepla przekaska z barszczykiem do picia to bedzie hicior :D

z tej porcji wyszło mi 9 sztuk - robiłam w kształcie takich grubych pałeczek - oczywiscie ta dziewiata zjadlam od razu, a pozostałe 8 zjem z mezem
icon_razz.gif


pycha pycha pycha - robi sie blyskawicznie, tylko najgozej z luskaniem orzechow :D ale mam ich caly wielki kosz i do terz nie mialam pojecia co z nimi zrobic
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Oczywiście, bo orzechy tracą na smaku, a ziemniaki również. Jedno odsmażanie im wystarczy. Zresztą zależy, jak długo je trzymałaś. Mam nadzieję, że nie zraziłaś sie do tych naprawdę smacznych krokietów, a mnie zainspirowałaś do podawania np. z barszczem lub w sosach. Przymierzam się do grzybowego.
lecker.gif
Pozdrowienia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ptysza

Member
Sie 14, 2007
50
0
0
podsmażyłam raz świeże za raz po zmieszaniu skladnikow, i wtedy smakowały mi bardzo, a potem je raz odgrzewałam jak wrocil maz - tez byly dobre ale jzu nie takie pyszne jak na poczatku

jeszcze na pewno zrobie
icon_smile.gif
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Zastanawiam sie nad takimi krokiecikami do obiadu swiatecznego. Chcialam je wycisnac z worka i do piekarnika (widzialam w jakims innym przepisie takie zdjecie z wycisnietymi i mi sie spodobalo). Joanno, zwracam sie do ciebie bo widze, ze je robilas - czy takie wycisniete, z tego przepisu utrzymaja forme?
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,684
521
113

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Dziekuje Margot za odpowiedz.
Wyprobowalam dzisiaj i mam takie spostrzezenia: fajna odmiana ale nastepnym razem dam mniej orzechow. Zaczelam wyciskac z worka na blache ale nie podobaly mi sie te wycisniete kupy, zebralam to, zrobilam krokiety tak jak Joanna i usmazylam.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,684
521
113
Pewnie ,że można dać mniej orzechów(jest tu taka wersja co Joanna podała -Szymanderskiej), ale u mnie musi być ich bardzo dużo .Ja nie na Wigilie robię je w wersji z orzechami ziemnymi ,ale na Wigilie tylko włoskie