Krem z Awokado Fridy Kahlo (wg niuni)

mAnth

Member
Paź 29, 2004
125
0
0
Krem z Awokado Fridy Kahlo

Przepis zaczerpnęłam ze strony mniam mniam a`la niunia, cytuję dosłownie.

"składniki
3 miękkie awokado (najlepiej kupić twardsze i odłożyć na kilka dni w towarzystwie jabłek lub zamknięte w papierowej torebce - wówczas dojrzeją, jak trzeba)
3/4 l bulionu warzywnego (z 2 kostek)
1 mały kubeczek śmietany jogurtowej
10 dag małych krewetek
5 dag pistacji
2 łyżki masła
2 zabki czosnku
sól, biały pieprz, chilli

sposób przygotowania
Bulion przyrządź wg instrukcji na opakowaniu.
Krewetki ugotuj w małej ilości posolonej wody (wrzuć je już na wrzątek), zajmie to ok. 10 minut.
Awokado przekrój wzdłóz ba pół. Wyjmij pestkę, a następnie łyżką wyjmij miąższ ze skórki (jesli owoc jest miękki, pójdzie ci jak po maśle
icon_biggrin.gif
.Pokrój miąższ na kawałki i wrzuć do bulionu i zmiksuj dokładnie. Dodaj sól, pieprz i szczyptę chilli. Postaw na minimalnym płomieniu, niech zupka lekko "pyka".
Krewetki odcedź, na patelni rozgrzej masełko (najlepsze osełkowe), wduś czosnek i gdy zacznie lekko skwierczeć dodaj krewetki - podsmaż przez chwilkę, niech tylko się zezłocą..
Do miseczek rozlej zupkę, na każdej porcji połóż kleks śmietany, na to krewetki czosnkowe i pokruszone pistacje. OLE!!!"

Pozdrawiam, mAnth.

P.S. Jeśli cytowanie cudzych przepisów jest niedozwolone na forum albo w jakiś inny sposób postąpiłam wbrew dobrym obyczajom lub sprawiłam komuś przykrość, proszę o usunięcie postu.