Ciasto na tortille

Iwcia

Member
Wrz 17, 2004
728
0
0
składniki
400g maki
1 łyżka soli
6 łyżek smalcu
280 ml gorącej wody

sposób przygotowania
Przesiać mąkę. Dodać sól. Mąkę rozetrzeć ze smalcem i stopniowo dodawać wodę do utworzenia miękkiego, elastycznego ciasta. Ciasto dokładnie wyrobić, tak by było gładkie. Przykryć wilgotna ścierką i odstawić na jakiś czas. Następnie oderwać porcję ciasta, rozwałkować cienko ma stolnicy posypanej mąką i wyciąć duży okrąg przy pomocy talerza. W tym czasie resztę ciasta należy przykryć ścierką by nie wyschło.
Tortille ułożyć w stos, posypując mąką i przykryć ściereczką. Rozgrzać patelnię o grubym dnie. Tortille smażyć na suchej patelni 10-15 sekund z każdej strony. Następnie ponownie ułożyć w stos i przykryć. Nadziewać na różne sposoby. Smacznego!!!

dodatkowe informacje
Tortille można również podpiec przez parę minut w piekarniku rozgrzanym do 220C.
 

szpaczek1

Member
Wrz 28, 2008
91
0
0
hej,
ja zrobilam tortille według tego przepisu i jakoś mi nie wyszły... głównie miałam problem z odpowiednią ilością smalcu. Jak dać 1 łyżkę czegość co jest twarde?? Łyżka płaska czy z czubkiem. Wiec ja chyba dodałam za dużo smalcu i ciasto bylo za rzadkie. Tortille nie chcialy sie wałkować i wychodziły grube:( buuuu
 

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Ja też jakiś czas temu zrobiłam tortille, nie wyszły mi i się zniechęciłam. Ale ulwielbiam meksykańskie jedzenie i chyba jeszcze raz spróbuję.... Mam pytanie: czy moznaby to ciasto wyrobić w autoamcie do chleba ??? Czy ktoś probował ??