Sałatka jesienna

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
skład

1 kg cebuli
1 kg papryki
1kg ogórków zielonych długich
1 kg białej kapusty
1 kg marchwi
1 kg jabłek
Cebule obrać i pokroić w piórka albo półplasterki. Papryke obrac i pokroic w paseczki. ogórki umyc i pokroić w plasterki. Kapuste poszatkowac cienko i posolić żeby zmiekła . Marchewke obrac i zetrzeć na tarce o duzych oczkach. Jabłka obrać i na ćwiartki i w plasterki.

Sos:
1 szklanka cukru
1 szklanka octu
2 szklanki oleju

Warzywa polać sosem i wymieszać - dobrze się to robi po prostu reką :mrgreen: . Odstawić na ok 2 godziny. teraz ją można zwyczajnie zjeść :mrgreen: a reszte ewentualnie włożyć do słoików i pasteryzowac 25 min.

Smacznego
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
wow ale dajecie popalic :mrgreen: :mrgreen:
juz widze jak sie piwnica zapelnia, tyle ze sloikow zabraknie :baa:
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Sałatka warta polecenia prosta i szybka, chyba zrobię drugą porcje, bo mi się chłop cichcem dobiera do słoików z sałatką zrobioną na zimę :lol:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Strasznie przepraszam ze tka póxno :oops: Pewnie to już bez znaczenia


Te dwie szklanki oleju to porcja na 6 kg warzyw więc nie jest to wogóle duzo :mrgreen: duuuzo wiecej warzywa soku wydzielają w czasie leżakowania o pasteryzowaniu nie wspomne.
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Iguano - wcale nie za pozno
icon_smile.gif

Na dobra surowke nigdy nie jest za pozno.
Napisz mi tylko - czy myslisz, ze zepsuje ta surowke gdy dam mniej oleju (walka o mniej kalorii ) ?
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Przyznam ze nigdy nie próbowałam ograniczać bo i nigdy nie wydawało mi sie za duzo. Mysle ze jak dasz mniej a po godzinie leżakowania spóbujesz to i stwierdzisz ze nie bardzo ci smakuje to zwyczajnie dolejesz wymieszasz i po sprawie W słoiku to juz inna sprawa bo zespuć sie nie powinno ale smak moze być inny, co nie znaczy gorszy.

Mam wrażenie że jak zrobisz z całej porcji czyli z założeniem że co zjesz a reszta do słików to zobaczysz jaka to góra warzyw i ta ilość oleju będzie zwyczajna :mrgreen:
 

ina77

Member
Sie 3, 2006
64
0
0
właśnie mam zamiar zapełniać słoiczki przepyszną sałatką na surowo jest wspaniała

troszku mnie poniosło :lol: :lol: i zrobiłam potrójną porcje bo moja kapusta miałą 3 kilogramy ale napewno nic sie nie zmarnuje
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Super ta sałatka
icon_smile.gif
Dziś robiłam i oto ona.Zdjecia nie rewelacyjne bo z telefonu, ale mam nadzieje że chociaż troszke widać
icon_smile.gif


230279.jpg


230280.jpg



Słoiki już gotowe
icon_smile.gif
I będę jeszcze robiła
icon_smile.gif

2 szklanki oleju to wcale nie dużo do niej.
Dzięki wielkie za ten przepis.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yuna

Member
Gru 11, 2005
32
0
0
Zrobiłam 10 słoików tej sałatki. Jest pyszna (choć z braku zwykłego octu dodałam winnego i wyszła trochę łagodna). Bardzo dziękuje za przepis.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Szybkiej pomocy potrzebuję, bo właśnie ją robię a nie wiem ilo procentowy ten ocet ma być?
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
I wyszło tak w słoiczkach:

2007_07300012.JPG

A w smaku jest b.dobra choć coś mi w niej nie pasuje
gruebel_2.gif
Może jabłka?!

Dopisano 3 sierpnia 2007r.

Już wiem, to nie są jabłka. Jakoś nie pasuje mi kapusta. Strasznie dominuje smak i jest gorzkawa. Coś musiałam zrobić nie tak
gruebel_2.gif
 

Załączniki

  • 2007_07300012.JPG
    2007_07300012.JPG
    371.6 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Sałatka bardzo dobra!!! Łagodnie octowa. Do zalewy dodałam kilka ziarenek pieprzu, ziela ang. i liści laurowych. Zalewę zagotowałam i gorącą polałam warzywa. Z podanej porcji (tylko jabłek nie miałam i dałam pomidory dla równowagi ilościowej
icon_smile.gif
) wyszło mi 10 słoików takich 700 ml.
Duuużo wyjadłam zanim trafiła do słoików
icon_mrgreen.gif