Tarta z nadzieniem z grzybów leśnych

Jotka

Member
Wrz 13, 2004
357
0
0
Ciasto opracowane wg przepisu z książki Le cordon bleu „Tarty i inne wypieki”

Ciasto:
20 dag mąki
10 dag masła
1 jajko
2-3 łyżeczki wody
duża szczypta soli

Nadzienie:
15 dag kurek
15 dag kozaczków
1 mała cebula
2 jajka
100 ml gęstej kwaśnej śmietany 22%
1 łyżka masła
natka pietruszki, dymka lub szczypiorek
kilka ziaren zielonego pieprzu
biały pieprz, sól

Te proporcje wystarczają na wykonanie 2 tart o średnicy 22 cm. Jeśli robimy tylko 1 tartę (a proporcje nadzienia w tym przepisie wystarczają na 1 tartę), dzielimy ciasto na pół i jedną część zamrażamy.
Przesiać mąkę z solą na stolnicę, dodać pokrojone w kostkę masło, siekać nożem, aż masło połączy się z mąką w formę grudek. Roztrzepać jajko z wodą, dodać do ciasta. Wymieszać nożem i czubkami palców zagnieść szybko ciasto, formując kulę.
Kule podzielić na pół, każdą połówkę owinąć w folię, jedną część włożyć do zamrażarki (będzie na kiedy indziej), drugą część włożyć do lodówki na ½ godziny.
Gdy ciasto się chłodzi, przygotować nadzienie.
Grzyby oczyścić, wypłukać (nie moczyć), pokroić w kawałki. Rozgrzać na patelni łyżkę masła, wrzucić grzyby, smażyć ok. 5 – 10 minut, aż wyparuje sok, który grzyby po chwili smażenia puściły.
Dodać posiekaną w kostkę cebulę, całe ziarna zielonego pieprzu, wymieszać, smażyć razem chwilę, potem odstawić patelnię z ognia. Nadzienie winno przestygnąć.
Wyjąć ciasto z lodówki.
Formę na tartę cienko wysmarować masłem.
Stolnicę posypać leciutko mąką, rozwałkować bardzo cienko ciasto (3 mm) na koło wielkości formy do tarty. Zwinąć ciasto na wałek, po czym przenieść go w ten sposób na formę, wylepić brzegi, cały czas jak najmniej dotykając ciasta rękami (to nam zagwarantuje kruchość tarty). Ponakłuwać ciasto widelcem, po czym włożyć formę z ciastem do lodówki na 10 minut, żeby ciasto oziębić.
Rozgrzać piekarnik do 180 st. C, włożyć tartę, piec ok. 20-25 minut.
Jajka roztrzepać widelcem.
Wyjąć tartę z piekarnika, posmarować cienko częścią roztrzepanych jajek, ponownie włożyć do piekarnika na 5 minut. To zapobiegnie zakalcowi, kiedy włoży się nadzienie, będzie taka warstewka ochronna.
Do pozostałych roztrzepanych jajek dodać śmietanę, posiekaną zieleninę, sól i biały pieprz.
Wyjąć ciasto z piekarnika, rozłożyć grzybowe nadzienie, zalać śmietaną z jajkami.
Włożyć do piekarnika na ok. 25-30 minut, do czasu aż nadzienie się zetnie.
Podawać na gorąco, ale równie dobra jest również na zimno (nawet na drugi dzień ciasto będzie miękkie, ale już nie chrupiące).
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
kurcze, wlasnie robie tarte z kruchym z tego przepisu, ale oczywiscie nie doczytalam jak zwykle i dalam za wysoka temperature (tylko 15 minut) i mi sie przypiekla zbyt.

no i nadal nie wiem co zrobic zeby brzegi nie zjezdzaly... :dump: :dump: : :
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ela, ja nie mam doświadczenia żadnego w pieczeniu tart, ale niewielką wiedzę teoretyczną :wink: Podobno trzeba brzegi tarty zawinąć folią aluminiową przed pieczeniem, żeby się nie obsuwały. Tak w książce jakiejś wyczytałam.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Robiłam tą tartę pare dni temu z maślakami z zalewy - bardzo smaczna, bardzo :lol: Na małą foremkę do tarty rzuciłam całą porcję ciasta.
Jestem sirota, za nic nie mogłam go rozwałkować, rzuciałam więc na blaszkę i rozdeptałam dłonią :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
dzis zrobiłam spód od tej tarty i wyszedł fantastyczny! Najlepszy jaki do tej pory próbowałam! cudo! Dzięki!
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Wyszło fajnie, jedną połówkę na miejscu zeżarłam, a drugą zawiozłam do mojej kuzynko-przyjaciółki i dalej obżerałyśmy się razem.

Chyba bedę fanką tart, bo do tej pory troszkę je omijałam.
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
a myslicie , ze zpieczarkami będzie dobre (właśnie mam je w lodowce i mam zamiar coś na kolację popełnic)
i czy można będzie tę tartę na zimno też chapnąc, bo mąż poźno wróci a ja nie wiem czy to odgrzac można.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja robiłam i była dobra, choć z boczniakami lepsza
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
robiłam kiedyś to ciasto z nadzieniem szpinakowym i wtedy jak się piekło (bez tego szpinaku jeszcze) to takie bąble się porobiły, to co ja źle mogłam zrobic? :denknach:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
na bąble - no po pierwsze podziurawić widelcem a po drugie piec przykryte pergaminem i wysypane grochem/ fasolą ('na ślepo')

o to chodzi?