Bardzo dobry, puszysty sernik

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
sernik3.jpg


1-1,25 kg sera twarogowego (najlepiej śmietankowego)
8-9 jajek
30 dkg cukru pudru
15 dag masła
2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
1 płaska łyżka mąki pszennej
1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy
zapach cytrynowy
rodzynki, skórka pomarańczowa

Polecam go upiec na cieniutkim, kruchym spodzie:
15 dag mąki
12 dag masła
5 dag cukru pudru
1 żółtko
Składniki ciasta szybko zagnieść ( ew. dodatkowo podsypywać niewielką ilością mąki) można schłodzić. Wylepić formę 25x36 cm (lub nieco większą), podpiec lekko i wystudzić.
Wyłożyć masę serową.

Masa serowa:
utrzeć żółtka z cukrem na puszystą masę, dodawać po łyżce sera, ciągle ucierając,wlać rozpuszczone przestudzone masło, dodać mąki, proszek, cukier waniliowy i zapach. Na koniec delikatnie wmieszać sztywną pianę ubitą z białek i bakalie.
Sernik piec w temp. ok. 220-250 ok. 1 godziny* ( uwaga!-przeczytać niżej). Najlepiej sprawdzić patyczkiem. Całość może się ruszać i wydawać się jeszcze płynne, ale jeśli patyczek nie będzie oblepiony serem, to znak, że jest gotwe. Ten sernik jest po prostu bardzo puszysty i delikatny.
Po wyjęciu z pieca najlepiej ostrym nożem odkleić ciasto od brzegów formy, wówczas nie opadnie lub opadnie minimalnie i równomiernie.
Wierzch można polukrować lub polać polewą czekoladową.[/url]

*EDYCJA z 13.06.2009r:
podana temp. dotyczyła mojego starego piekarnika. Obecnie piekę sernik w temp. ok 160-170 stopni, jeśli z teroobiegiem to nawet ok 150-160 stopni.
Temp. pieczenia proszę dostosować do swojego piekarnika.
(zresztą tak jak zawsze i we wszystkich wypiekach należałoby robić).

a tu najnowsze zdjęcia, z 11/02/06 (dlatego edit ;) ):
sernik0014eg.jpg

sernik0061ce.jpg

sernik0086ub.jpg

sernik0097sl.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
wyglada pysznie, az by sie chcialo sprobowac... mlask :mrgreen:

ja sobie wszystkie Twoje przepisy z mniama skopiowalam i tego czego mi brakowalo to zdjecia, bo ja totalny wzrokowiec jestem :mrgreen:

pzdr
yenn
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
:anbetung: Dzięki yenulko, że Ci się podobają moje przepisy
A ten sernik jeszcze świąteczny właśnie konsumuję, po wyjęciu z zamrażarki i odtajaniu nie stracił nic na wyglądzie ani na smaku.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Własnie sie objadłam tym sernikiem coś wspaniałego po prostu.

Beata dzieki serdeczne za ten przepis :banana: :banana: jestes wielka.

Z resztek ciasta (bo zrobiłam z połowy porcji a ciasto z całej) wylepiłam tarte z jabłakmi i dziecko zjadło prawie całą :shock: :mrgreen:
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
A na jaką blachę to jest sernik? Na dużą?
Tortownica 26 cm będzie dobra?

Już wiem. Wszystko jest napisane, tylko ja niekumata.
icon_smile.gif
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Wiem lidqa, dzięki. W końcu doczytalam.

Mój sernik siedzi już w piecu. Mam nadzieję, że nie opadnie.
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Chcesz w dziób?! :twisted:

Wiesz jaki jest wielki w piekarniku? Jak opadnie, to przez te Twoje wróżby! :mrgreen:
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
serniki zawsze opadają. Ja ostatnio nie daje im calej piany tylko z polowe to mi nie rosną jak glupie i w zwiazku z tym mniej opadają.

w dziub chce! byleby osobiscie !
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
No to masz w dziób jak w banku!
Bo mi opadł! I w porównaniu z tym, co u Beaty jest na zdjęciu, to ja mam ptasie mleczko! :mrgreen:

Ale jakie dobre za to!

I nawet z jednej strony przypalone. :|
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
zawsze opada
icon_razz.gif
Ale jest naprawde dobry! wlasnie sprobowalam Tylko za slodki ale dla mnie wszysko jest za slodkie takze prosze sie nei sugerowac
 

Ziarenko

Member
Wrz 13, 2004
456
1
0
To wy sobie kobitki dawajcie w dziób :mrgreen: a ja jeszcze dopiszę, że z wrodzonego lenistwa nigdy nie robię do sernika spodu z kruchego ciasta ale piekę na herbatnikach.
Takich zwykłych "petit coś tam".
Wychodzi zupełnie tak jak cieniutki spód z ciasta, a ile mniej roboty!
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Beata, Twój sernik jest przepyszny! Zebrał same pochwały. Opadł co prawda (ale to przez lidqę
icon_smile.gif
), ale jak wystygł - był niebiański w smaku.
icon_smile.gif

Cudo!
Dzięki za przepis.
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Cieszę się Malinna, że smakował Ci . A Lidqa pewnie nie próbowała zrobić
icon_sad.gif
?
Mnie też opadł tym razem sporo ( dałam o jedno biłako więcej-to od ciasta i może dlatego, zbyt delikatny się zrobił), ale po odkrojeniu tych brzegów i zjedzeniu ich na ciepło :mrgreen: , całość prezentowała się i tak bardzo okazale, polukrowałam wierzch i zrobiłam na tym kratkę z czekolady. Może mam zdjęcie gdzieś obok snikersa,którego fotografowałam, to może wstawię tu żeby pokazać. Pyszny był jak chyba nigdy wcześniej. A spód z ciasta ( podpiekłam tym razem wcześniej i dobrze wystudziłam) był do samego końca chrupiący, nie nawilgotniał od sera wcale, nawet po kilku dniach.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
I tu cie zadziwie! lidqa zrobila <!--emoid:D--><!--endemo--> W zyciu mi sernik ta nie rosl, i oczywiscie pieknie opadl ale jest naprawde dobry. Co prawda mi sie z ciasta pod spodem zrobil zakalec ale to moja wina, a poza tym pomimo zakalca bylo pysznie. WYmusilam na jarku brak rodzynek i to bylo super posuniecie. I to bedzie chyba jak narazie sernik ktory bede piekla <!--emoid:D--><!--endemo--> A mi jest trudno dogodzic w tym temacie <!--emoid:D--><!--endemo-->
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: